Три дна, які цього року пробила федерація біатлону України

Сьогодні стало відомо, що українська федерація дозволила Олександру Жирному виступати за збірну Росії

На Depo.Cектор три головні скандали в українському біатлоні які трапилися вже цього року.

Росія попросила за Жирного: Українська Федерація біатлону не вимагатиме карантину для Олександра Жирного. Росія попросила відпустити біатлоніста без карантину. Про це розповів глава Федерації біатлону України Володимир Бринзак.

"Ми відпустили його, без зайвих справ, тому що ми завжди діємо в інтересах спортсменів", - цитує Бринзака видання news.sportbox.ru.

31-річний Жирний - росіянин, перейшов в Україну в 2014 році, але не досяг особливих успіхів в Кубку світу, надавши посильну допомогу лише в естафетних стартах. Він має в своєму активі медалі чемпіонату Європи 2017 року. Після Олімпіади-2018 року українська федерація вирішила відмовитися від послуг Олександра Жирного. Він уже взяв участь в літньому чемпіонаті Росії, але для виступу на міжнародному рівні йому потрібен дозвіл української сторони. 5 рік на сході України йде війна з Росією, але федерація біатлону і надалі підтримує міцну дружбу з колега з країни агресора.

Працевлаштували тренера сумнівної кваліфікації: В квітні стало відомо, що головним тренером жіночої збірної України стане росіянин Андрій Прокунін. Насправді кандидатура дуже неоднозначна. 39-річний Андрій Прокунін - дворазовий чемпіон світу з літнього біатлону; найкращий результат на етапах Кубка світу - дев'яте місце (два рази).

У 2009 році під час чемпіонату Росії з біатлону у Прокуніна були виявлені позитивні допінг-проби. В їх крові знайшли еритропоетин. Спортсмена дискваліфікували на два роки. У 2011 року біатлоніст відбув дискваліфікацію. Останнім місцем роботи Андрія Прокуніна була збірна Південної Кореї, яку він готував до домашньої зимової Олімпіади 2018 року. І там теж розгорівся скандал через наставника, який влаштував дискримінацію в команді.

Якщо підбити підсумки, то жіночу збірну України з біатлону, яка є однією з найсильніших у світі, очолив росіянин, який практично не досягав серйозних результатів. Більше того, з посередніми результатами Прокунін зумів "вляпатися" в допінговий скандал. А вже на роботі тренером іноземної збірної пересваритися з натуралізованими своїми співвітчизниками...

Дають прихисток "сумнівним росіянам": В серпні росіянки Катерина Бех, Анастасія Рассказова і Оксана Москаленко попросили громадянство України і виступатимуть за юнацьку збірну з біатлону. Президент Федерації біатлону Володимир Бринзак розповів, що спочатку вони повинні були стати білоруськими спортсменками, проте в сусідній країні у них не склалося. Він також розповів, що з ними перебрався і тренер Ілля Лопухов. Оксані Москаленко 18 років, Катерині Бех - 19, а Анастасії Рассказовій - 20. З 2010 по 2014 роки було натуралізовано більше десяти росіян, правда, більшість з них не змогло закріпитися в Україні і, або повернулося на Росію, або завершили кар'єру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор