Що відомо про польських фанатів, які влаштували фаєр-шоу на львівському цвинтарі

Польські футбольні фанати із фаєрами і транспарантами на цвинтарі орлят у Львові відзначали 100-річчя боротьби поляків проти ЗУНР

Журналіст Depo.Сектор
Що відомо про польських фанатів, які вла…

Польські фанатські угруповування вже давно прославились своїми скандальними і подекуди жорстокими витівками, але окреме місце у цьому списку посідають саме фанати польського клубу "Шльонськ" з регіону Сілезія.

Ультраси позиціонують себе ультраправими, які жорстко протидіють уряду, медіа та поліцейським. Вони пам'ятають про традиції, історію, патріотизм, а також роблять перформанси, що пов'язані з історичними ювілеями та польськими героями. Фірма вважає себе патріотами, здають донорську кров, виготовляють подарунки для бідних людей та проводять інші благодійні акції. Один з лідерів фанатського руху запевняє, що на розбірки в європейські міста приїжджало близького трьох тисяч ультрас "Шльонська", і ця цифра просто вражає.

Всі визначні перемоги "Шльонська" з міста Вроцлав давно в минулому, але фанати місцевої команди постійно про себе нагадують. Цього разу від витівок ультрас постраждав Львів, а саме місцевий цвинтар орлят. Польські футбольні фанати із фаєрами і транспарантами на історичному цвинтарі у Львові відзначали 100-річчя боротьби поляків проти ЗУНР.

Польський меморіал на Личаківському кладовищі вони відвідували ще у неділю, 4 листопада, однак відомо про це стало лише після того, як вони 9 листопада опублікували фото акції на своїй Facebook-сторінці.

Близько 10 осіб на цвинтарі орлят розгорнули великий біло-червоний транспарант з текстом "Орлята львівські, 100 років – це гасло польську відвагу прославляє. Сілезія віддає шану для Львова, духовного міста Вроцлава". При цьому фанати запалили більше десяти фаєрів.

Фанати також написали, що відвідали площу Ринок, де їхнє "захоплення Львовом зіпсували офіційні українські урочистості" з відзначення сторіччя ЗУНР.

Можна пригадати й інші витівки ультрас "Шльонська", які ще не встигли зникнути з пам'яті.

У 2003 році у Вроцлаві, відбулася знакова і, мабуть, одна з найяскравіших подій в історії польського фанатського руху. 30 березня 2003 року в Другій лізі повинні були зустрітися "Шльонськ" і "Арка" Гдиня, як результат все закінчилося одним убитим, масою травмованих і 229 заарештованими хуліганами.

А почалося все з того, що обидві команди приїхали підтримати хулігани з інших клубів. Як підсумок, всі ці хлопці з різних кінців Польщі з'явилися в цей день в столиці Сілезії.

Сама бійка почалася задовго до самого матчу, в хід йшло все, каміння і навіть ножі. Хулігани двох воюючих таборів зійшлися в районі однієї з центральних магістралей міста, заздалегідь домовившись про зустріч. В результаті одного з хуліганів "Арки" зарізав краківський хлопець з "Sharks", якого пізніше посадили на 10 років.

Радикальні фанати "Шльонська" також готові захищати Європу від біженців. У листопаді 2015-го року вболівальники вроцлавського клубу на трибуні показали своє ставлення до кризи з біженцями, яка охопила Європу в останні декілька місяців.

Польські ультрас на матчі чемпіонату Польщі з "Лехом" (1:1) розгорнули великий банер проти осіб, які шукають притулку в Європі, а внизу був присутній напис: "Якщо Європа переживає ісламське нашестя, давайте захищати християнство". Таку поведінку фанатів "Шльонська" засудили у Європі, а тамтешні ЗМІ написали, що це був "акт расизму".

Можна також згадати по напад фанатів "Шльонська" на вболівальників "Севільї" в Манчестері. У 2014 році році вроцлавські та севільські фанати влаштували бійку в Кардіффі, де іспанський клуб проводив матч за Суперкубок Іспанії з "Реалом" - тоді трофеями польських хуліганів стали шарфи і банер уболівальників "Севільї".

Відносини між прихильниками двох команд загострилися в 2013 році, коли "Севілья" та "Шльонськ" зіграли в Лізі Європи, а первинним приводом для протистояння стала політика - з фанатської трибуни андалусійців, які дотримуються радикально лівих поглядів, лунало скандування "Ласкаво просимо в Катинь!" (Недвозначний натяк на Катинський розстріл).

Як бачимо, футбол і політика вже давно йдуть "нога в ногу", а ось такі витівки польських ультрас як на львівському цвинтарі грають на руку Кремлю і російським ЗМІ, які висвітлять дані факти як "фашизм та нацизм" українців, а також розкажуть про напружені політичні відносини України та Польщі. Як би там не було, українським фанатським рухам не варто реагувати на провокації, щоб провина за витівки лягла лише на плечі польських ультрас.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme