Як Шевченко змінив збірну України

Збірна України провела свій останній матч у 2016 році, а тому саме час підбити підсумки перших місяців роботи нового тренера і його штабу
Як Шевченко змінив збірну України
Як Шевченко змінив збірну України

Незважаючи на те, що національна команда провела не так багато матчів для глибокого аналізу роботи Андрія Шевченка біля керма, все ж певні відмінності вже кидаються в очі і не помітити їх просто неможливо. Ми виокремили 5 основних позитивних моментів, які сталися за перші місяці роботи Шевченка в збірній, і про кожен з них скажемо декілька слів.

Збірна стала більш відкритою для вболівальників. Відкриті тренування в різних містах країни, візити в гості до воїнів АТО, фотосесії, різноманітні заходи для дітей – все це робить збірну України привабливішою для її вболівальників. За людей, з якими ти регулярно маєш нагоду поспілкуватися, вболівати легше, навіть якщо їх гра і не завжди досконала. З іншого боку – спілкування з фанатами додає наснаги і самим гравцям. Виходить корисний обмін позитивною енергією, який раніше в збірній був рідкісним явищем.

Як Шевченко змінив збірну України - фото 1

Збірна нарешті отримала "свіжу кров". Шевченко обіцяв нові обличчя – і ми їх побачили. Звичайно, після провального Євро-2016 будь хто на місці Андрія Миколайовича міг би почати роботу з омолодження складу, але Шевченко робить це дуже енергійно і якісно. За останні три місяці в збірну було викликано десять абсолютно нових гравців і ще декілька тих, кому раніше не доводилося багато грати за збірну, і хоча не всі ці люди отримали істотну ігрову практику восени, багато хто з них вже має повне право вважати себе реальним кандидатом до головної команди, а дехто (Соболь, Бутко, Зінченко) взагалі вже закріпився у стартовому складі.

Збірна намагається грати в привабливий футбол. З першого ж матчу Шевченко показав, який футбол хоче бачити від нової збірної України. Більше ніяких трьох "опорників", навпаки – тепер в центрі поля більше конструктивних виконавців, ніж руйнівників. І хоча не завжди кількість переходить в якість, в бажанні зробити українську збірну привабливою Шеві і його помічникам точно не відмовиш. Знову ж таки – це впливає і на відношення до збірної вболівальників. На команду, що грає на атаку, хочеться ходити і дивитися.

Футболісти збірної повертають впевненість в собі. Атмосфера довіри і порозуміння в збірній дозволяє багатьом гравцям відновити впевненість у власних силах. Найяскравіший приклад цього – Артем Кравець, який знову відчув на смак роль бомбардира при Шевченкові. Також можна відзначити і прогрес Євгена Коноплянки, який почався саме після жовтневого візиту до табору збірної. Нехай дехто вважає виклик легіонерів, що не мають практики в Європі, не надто вдалим кроком, але ж розкидатися кадрами також не надто чудова ідея, і, розуміючи це, Шевченко робить усе, аби не втратити для збірної жодного корисного гравця. При цьому процес омолодження теж не надто страждає – молодь активно з'являється в команді, незважаючи на стабільний список легіонерів.  

Як Шевченко змінив збірну України - фото 2

В збірній змінився "побут". Не просто так кажуть, що "диявол криється у дрібницях", Андрій Шевченко, судячи з усього, теж вважає, що дрібниць у житті та роботі футбольної команди не існує, тому в збірній тепер дуже уважно ставляться до всього, що роблять футболісти: від більш тривалих теоретичних занять до спеціального дрес-коду для походів у їдальню і відсутності під час їжі мобільних телефонів. Здавалося б, як це може вплинути на гру? Але дрібниць в підготовці не буває, і тішить, що в збірній України це тепер також помічають.

Звичайно, попереду у Шевченка та його помічників ще багато роботи і труднощів – як в кадровому, так і в тактичному сенсі. Треба ще багато попрацювати над діями в обороні під час "стандартів", над виходом в атаку, переглянути немало потенційних новачків до національної команди, вивчити слабкі та сильні сторони майбутніх суперників. Але зараз, коли збірна завершила календарний рік перемогою, вже можна робити певні висновки, і висновки ці, на щастя, позитивні. То ж чекаємо продовження кропіткої праці вже у 2017 році.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор