Як "Шахтар" переживає львівське дежавю у Харкові

Вчора зранку з'явилась інформація, що фан-шоп донецької команди облили фарбою

Юрій Лящук
Журналіст відділу Depo.Cектор
Як "Шахтар" переживає львівське дежавю у…

Depo.Сектор спробує розібратись з причинами інциденту і провести паралелі зі схожими акціями у місті Лева.

Інформація про переїзд "Шахтаря" зі Львова з'явилася наприкінці листопада і, в принципі, ні для кого не була шокуючою. Так, пересічний мешканець трохи засмутився, бо коли ж ще йому доведеться побачити Лігу чемпіонів у Львові і приїзд таких грандів, як "Реал", "ПСЖ" та інших. А от віддані фани поставились до цього по-іншому, з якимось полегшенням, з відчуттям, що більше ніхто, крім рідних "Карпат" не буде займати місце у серцях львів'ян.

Варто згадати численні акції протесту, які періодично були у Львові проти "Шахтаря", а це десятиметрові розтяжки на трибунах з ненависними закликами до непроханих гостей на матчі "Шахтар" - "Динамо" у квітні 2015 року.

Це і зустріч донецької команди в аеропорту Львова зі своєрідними закликами, які мали під собою політичне забарвлення і не останню роль в цій події зіграв Рінат Ахметов.

Неабияку радість відчуло керівництво "Шахтаря" з перших днів після переїзду команди у Харків: переповнені трибуни на матч з "Динамо", аншлаг у Лізі Європи в протистоянні з "Сельтою". Тривала радість, як бачимо, не довго. Ейфорія пройшла, а разом з нею почали з'являтися негативні прояви до команди Ахметова. Одразу після матчу з "Сельтою" фани "Металіста" розгорнули банер з надписом: "Харків без Ахметова". Зі сторони це виглядало, як мінімум, дивно, тому що відвертого негативу у лояльному до "русского міру" Харкова раніше не помічалося.

Наступною краплею у чаші "горе-мандрівника" Шахтаря став інцидент з фан-шопом команди, який розміщений безпосередньо на стадіоні НСК "Металіст". Вітрини магазину були облиті у синьо-жовті кольори, що має неоднозначне значення у сьогоднішніх українських реаліях (кольори ФК "Металіст" ідентичні з кольорами прапору України). А, можливо, дана подія поєднала у собі одразу дві складових - патріотичну і ностальгійну. Адже ультрас неабияк важко переживають зникнення команди з професійної футбольної карти України. І, хоча, фани харківського клубу спростували свою причетність до інциденту, певні сумніви щодо їх відношення до події таки залишаються.

Питань навколо перебування "Шахтаря" у Харкові залишається більше, ніж відповідей і головне з них: чи витримає донецька команда черговий тиск, і чи не почне пошуку нової домівки в українських містах?

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme