Як Коломойський зробив послугу українському футболу

Переставши вкладати величезні гроші у "Дніпро", власник клубу Ігор Коломойський, можливо, сам того не бажаючи, зробив послугу і "дніпрянам", і всьому футболу України
Depo.
6 серпня 2016 22:18
ФОТО: depo.ua
Як Коломойський зробив послугу українському футболу
Як Коломойський зробив послугу українському футболу

"Дніпро" міг би і не зіграти у цьому чемпіонаті України. Не вдаючись у всі тонкощі атестації клубу з Дніпра, маємо згадати, як ще у травні критично стояло питання про існування команди взагалі, а не те, щоб вона ще грала в УПЛ. Але найгіршого варіанту вдалося уникнути, тому вболівальники "Дніпра", полегшено зітхнувши, почали готуватися просто до поганого – зовсім недосвідчену і молоду команду почнуть ображати всі, кому не лінь. Але як же вони здивувалися, коли вийшо все не так вже і погано!

У першому турі молодь Дмитра Михайленка сама познущалася з суперника – в ролі жертви виступила "Волинь", потім, вже в турі №2 "Дніпру" дещо не вистачило досвіду, аби втримати перемогу над "Сталлю", хоча протягом матчу були періоди, коли в трьох очках для "дніпрян" мало хто сумнівався. І от третій тур і виїзд до чемпіона України в Київ. Прогнози перед матчами були різні – як по грі, так і по рахунку, але насправді все завершилося для гостей з Дніпра дуже і дуже пристойно. Мало того, що програли мінімально і пропустили лишень після "стандарту", так ще і самі активно ходили вперед і якби не Шовковський і стійка, хто знає, як би ще завершився матч.

Як Коломойський зробив послугу українському футболу - фото 1

4 очки після 3-х турів – непогано для команди, яку перед стартом сезону "ховали" аналітики. І тут вже згадується передсезонний "відеоролик", який записали молоді гравці "дніпрян". Однією з фраз у ньому була така: "Нас ніхто не знає, але це не означає, що ми не вміємо грати в футбол". Дійсно, виявилося, що дніпровська молодь не тільки вміє грати, але і вміє грати з найкращими, якщо не на рівних, то дуже і дуже пристойно. А тепер давайте задумаємося: якби не всі ці події, пов’язані з боргами Коломойського і масовим відтоком футболістів з "Дніпра", чи переконалися б ми на власні очі у правоті юних "дніпрян" про те, що вони насправді гарно вміють грати? Деякі з них порозходилися б по арендах, а деякі – так і досиділи б у клубі на другорядних ролях. Не кажучи вже про те, що інші українці – Зозуля і Федецький, отримали шанси пограти за кордоном.

Як Коломойський зробив послугу українському футболу - фото 2

Виходить, Коломойський, вчинивши не дуже порядно (борги – це ж не дуже добре, правда ж?), і сам отримав новий період розвитку для свого клубу, і збірній допоміг прямо зараз (Зозуля і Федецький гратимуть у топ-чемпіонатах), і на перспективу попрацював (у нинішньому молодому "Дніпрі" точно будуть потенційні кандидати у збірну в найближчі роки). А ще український багатій дав непоганий приклад своїм колегам-власникам клубів УПЛ. Молоді можна довіряти, а лідерів можна відпускати за кордон. І не обов’язково при цьому йти шляхом Коломойського з боргами і скандалами. Можна розпочинати вже зараз.

Чемпіонат України, як бачимо, такого рівня, що революційні зміни в складі не дуже-то і відчуваються. Ось так, щоб кардинально. А єврокубки… бачили ми на тижні ті єврокубки. Нічого гарного там може не бути і при засиллі легіонерів, і при ставці на своїх. Так що треба лише пробувати і довіряти. Результати можуть приємно вразити, як вражає зараз "Дніпро" зі своїм "дитсадком".

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор