Як Франков став копією Лещенка і Найема

Член Виконкому ФФУ і відомий журналіст Артем Франков підставив "Дніпро" і ФФУ

Як Франков став копією Лещенка і Найема…

Дійсно легендарний журналіст, якого поважають в Україні, Артем Франков вже не перший раз розповсюджує інформацію про борги "Дніпра" і виключення клубу з єврокубків.

Буквально вчора він на власній конференції порталу matchday.ua розповсюдив інформацію, що "Дніпро" вже виключили з єврокубків.

Як Франков став копією Лещенка і Найема - фото 1

І все б було нормально, якби Артем Франков був виключно журналістом. Але крім роботи у журналі "Футбол" він також є членом Виконкому ФФУ. Тому дана заява, навіть у конференції на сайті, - це розголошення конфіденційної інформації. 

Тепер ми пояснемо, чому нас взагалі зачепила ця тема. Рішення щодо "Дніпра" приймає спеціальний орган контролю УЄФА. Розповсюдження інформації до оголошення офіційного рішення є порушенням умов конфіденційності і про це, наприклад, сказано в документах, які отримує ФФУ. 

Також в Регламенті з атестації футбольних клубів Прем'єр-ліги є дві статті - 6 і 12.

У Статті 6 (Ліцензіар) є цікавий пункт: "ФФУ бере на себе зобов’язання забезпечити рівні умови для всіх клубів, які подають заявку на проходження процедури і отримання атестату (ліцензії), і гарантувати клубам повну конфіденційність всієї
інформації, яка отримана в процесі проходження процедури атестації у
відповідності до положень статті 12 Регламенту".

У Статті 12 (Забезпечення рівних умов і конфіденційності) інформації ще більше.

"12.1. Ліцензіар гарантує рівні умови щодо всіх претендентів на атестат у
процесі атестації.

12.2. Ліцензіар гарантує претендентам на атестат повну
конфіденційність щодо будь-якої інформації, наданої у процесі атестації.
Будь-яка особа, яка бере участь у процесі атестації або призначена ФФУ,
перш ніж приступити до виконання своїх функцій повинна підписати
угоду про конфіденційність".

Атестація клубів завершується в кінці березня. Тобто Франков розповсюдив конфіденційну інформацію про те, що "Дніпро" виключений з єврокубків у процесі атестації і порушив умови конфіденційності, спрацювавши класно як журналіст, але підставивши себе та ФФУ як співробітник цієї організації.

І дуже пощастило, що "Дніпро" не звернув на це уваги, мабуть, через слабкість внутрішнього менеджменту.

Оскільки в розвинених країнах розголошення такої інформації до того, як її офіційно підтвердять відповідальні органи, знищує імідж клубу.

У ФІФА є кодекс поведінки, у ФФУ, на жаль, такого немає.

Цей випадок, як і багато інших у нашій країні, є доказом, що журналісти, які йдуть до керівних органів чи у владу, мають обирати між журналістикою та зміною професії.

Бо виходить так, як з панами Лещенком та Найемом у ВР, які регулярно постять інсайдерську інформацію, працюючи круто з точки зору журналіста, але не дуже відповідально зі сторони нардепів. 

Артем Франков повторив їхній трюк у роботі у ФФУ, підставивши з однієї сторони клуб, а з іншої - Федерацію. Але це не його вина, скоріше, керівних органів, які дозволяють, щоб таке відбувалося.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme