UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені виявили нову діру в атмосфері Сонця

У сонячній атмосфері з'явилося клинчасте утворення, з якого в космос викидається потік сонячного вітру

Власне кажучи, ця діра не є аналогом озонової діри на Землі - це менш щільна область сонячної корони, де температура плазми нижче, передає Depo.ua з посиланням на Space.com.

Обсерваторія сонячної динаміки NASA отримала зображення цього вражаючого явища в ультрафіолетовому діапазоні 8 листопада.

Отвір в магнітному полі дозволяє частинкам відлітати в космос набагато швидше, ніж при нормальному сонячному вітрі. Такі високошвидкісні потоки часток можуть провокувати порушення магнітосфери нашої планети.

Викиди можуть впливати на роботу супутників, виводити встановлену там апаратуру з ладу, а також шкодити роботі силових мереж. Крім того, можливо, саме остання виявлена діра стала причиною яскравих полярних сяйв, що спостерігалися на самому початку листопада в штаті Небраска.

Відзначається, що такі корональні діри стануть більш імовірними, оскільки Сонце наближається до мінімуму свого 11-річного циклу, який очікується в 2019 році. Такі дірки можуть зберігатися навіть протягом декількох обертів Сонця, які займають в середньому 27 днів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme