ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Що для України означає президентство у ФІФА Платіні-2

На президентських виборах у ФІФА переміг генсек УЄФА Джанні Інфантіно. І Україна тут у безперечному виграші
Depo.
26 лютого 2016 20:10
ФОТО: depo.ua
Що для України означає президентство у ФІФА Платіні-2
Що для України означає президентство у ФІФА Платіні-2

На позачерговому Конгресі ФІФА, який відбувся сьогодні у Цюриху, були прийняті важливі рішення.

Як це дійство відбувалося

Що для України означає президентство у ФІФА Платіні-2 - фото 1

Конгрес ФІФА затвердив створення ради організації замість виконкому.

За внесення відповідних поправок до Статуту та інших документів ФІФА проголосували 179 членів конгресу з 207 (89 відсотків тих, хто голосував), 22 були проти, шість утрималися.

Згідно із затвердженою реформою, на чолі структури федерації, як і раніше, залишиться конгрес ФІФА, який включає в себе представників всіх 209 національних федерацій-членів організації. Замість виконкому організації будуть діяти рада ФІФА і генеральний секретаріат, функції яких будуть строго розмежовані: рада буде вирішувати стратегічні питання, в обов'язки генерального секретаріату - контроль за поточною і комерційною діяльністю.

Представники ФІФА вважають, що цей пакет реформ спрямований на обмеження повноважень президента організації і на боротьбу з корупцією. Дані реформи прийняті з таким меседжем: "Щоб забути еру Блаттера".

Але найважливішою подією, звичайно, були вибори нового очільника ФІФА. На посаду спочатку претендували п'ять кандидатів: шейх з Бахрейну і головний фаворит Салман, генсек УЄФА Джанні Інфантіно, кандидат з ПАР Токіо Сексвалле, Жером Шампань, а також принц Йорданії Алі. 

Ще до старту голосування Сексвалле зняв свою кандидатуру. Вже після першого туру стало зрозуміло, що назріває сенсація - Інфантіно набрав більше голосів за шейха Салмана - 88 проти 85. Принц Алі отримав 27 голосів, а Шампань - 7.

У другому турі для перемоги важливо було набрати 104 голоси, щоб не було третього. Мало хто вірив, що все вирішиться так швидко.

Одну годину і п'ятнадцять хвилин тривало голосування в другому турі. Після підрахунку голосів перемогу здобув Інфантіно - 115 голосів проти 85 у Салмана. Швейцарець обійняв посаду президента ФІФА, змінивши на ній Йозефа Блаттера, який сидів у кріслі з 1998 року.

Хто такий Інфантіно

Що для України означає президентство у ФІФА Платіні-2 - фото 2

Людина Мішеля Платіні, який з 2009 року обіймає посаду генсека УЄФА, веде жеребкування Ліги чемпіонів та Ліги Європи.

Що він змінить у ФІФА

Передвиборчий маніфест Інфантіно розділений на 3 частини: "Реформування і ефективне управління", "Демократія і сприяння" і "Розвиток футболу".

У першу частину увійшли такі пункти: стратегія - створення нової ради ФІФА з перспективою заміни виконавчого комітету ФІФА як стратегічного і наглядового органу;

 поділ повноважень і функцій - створення чітко визначеної і збалансованої структури між радою ФІФА і адміністрацією організації; оптимізація управління - встановлення термінів повноважень і інші реформи в галузі управління;

прозорість - здійснення суворого і незалежного контролю над грошовими потоками, в тому числі публічного розкриття виплат обраних членів ФІФА і топ-менеджменту, а також чіткої і прозорої процедури виборів господарів чемпіонатів світу;
незалежність - впровадження незалежної системи голосування до відповідних органів, а також забезпечення відповідної системи перевірок і балансу.

Друга частина:

рівність - ФІФА повинна залишатися демократією з одним важливим правилом: 1 асоціація = 2 голоси - один для голосування, другий - для можливості висловитися;
участь - консультація з усіма главами асоціацій-членів ФІФА, щоб визначити пріоритети організації і її членів;

різноманітність - відображення різноманітності асоціацій-членів організації в раді й адміністрації ФІФА.

Третя частина:

солідарність - розширення і збільшення програм розвитку з індивідуальними проектами, що задовольняють потреби кожної асоціації, і забезпечення найвищих рівнів контролю та дотримання;

 сучасність - увага до думок гравців з усіх футбольних питань і початок відкритої дискусії з усіма зацікавленими сторонами щодо подальшого використання технологій в грі, уявлення - збільшення кількості команд на чемпіонаті світу до 40, а також загальне розширення участі в футболі на всіх рівнях.

З цього можна зробити висновок, що ФІФА змінюватиметься у чомусь за досвідом УЄФА і з неї спробують зробити дійсно успішний бізнес-проект, який зможе заробляти більше, а також ще більше коштів витрачати на розвиток футболу. 

Що це все означає для України

Що для України означає президентство у ФІФА Платіні-2 - фото 3

Джанні Інфантіно на виборах підтримав президент ФФУ Андрій Павелко. Перемога Інфантіно = збільшення впливу УЄФА на світовий футбол і, відповідно, зменшення впливу арабських країн та Росії, кишеньковим президентом яких був Йозеф Блаттер. 

Україна, як член УЄФА, що має своїх вплиових представників у цій структурі, в будь-якому разі виграє від перемоги Джанні. Відтепер на Росію можна буде тиснути питанням Криму і, судячи з настроїв Європи, проведення ЧС-2018 нашим сусідам не гарантоване. Все залежить від розслідування ФБР. Також, цілком можливо, Україна отримає фінансову допомогу від ФІФА на розвиток футболу в державі.

Так чому ж програв Салман

Що для України означає президентство у ФІФА Платіні-2 - фото 4

Ключовим у поразці колишнього фаворита стали звинувачення у хабарництві. Британська преса заздалегідь почала "плавити" Салмана.

За даними британської Daily Mail, перед виборами президента Азіатської конфедерації футболу, шейх Салман зробив "подарунок" Пакистанській футбольній федерації у вигляді менеджера. Пакистан проголосував за Салмана, а менеджер Муххамед Ал Шамлан розпочав роботу у Пакистані і займався міжнародними питаннями. Шейх Салман в майбутньому заявляв, що немає нічого поганого, що одна футбольна асоціація допомогла іншій. Тим більше, що президент Пакистанської федерації Файсал Салех Хаят є добрим другом Салмана.

Але у регламенті ФІФА чітко прописано, що жодних подібних "подарунків" бути не може.

Нещодавно Daily Mail оприлюднила інформацію, що у певному секретному документі стверджується, що шейх Салман давав хабара, коли боровся з Мохамедом бін Хаммамом за місце у виконкомі ФІФА.

Першим про це повідомив австралійський журналіст Ліс Маррей, який в той час був членом комітету ФІФА з етики. Він звернувся до профільного комітету, але Жером Вальке, на той момент Генеральний секретар ФІФА, назвав поведінку Маррея безвідповідальною. Пізніше журналіст надав комітету імена обвинувачів, дати і час розмов з ними і різні деталі, але його звернення залишилося без відповіді.

Як стверджує Маррей, шейх Салман міг передавати гроші через національні олімпійські комітети в обмін на голоси. Сам шейх Салман заперечує всі звинувачення на свою адресу. Його представник зазначив, що не знайдено ніяких доказів провини чиновника.

Також Салмана звинувачували у порушенні прав людини.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор