Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова

У рамках проекту по висвітленню маловідомих стадіонів у містечках і селах України Depo.Сектор завітав на Івано-Франківщину у Болехів

Болехів невелике містечко у Івано-Франківській області, яке налічує трохи більше, ніж 10 тисяч жителів. Зараз Болехів є одним із шести на Івано-Франківщині, яке має статус міста обласного значення. А розпочиналось все у 1371 році, коли населений пункт вперше згадується у письмових джерелах. Місто, як і всі населені пункти у Середньовіччі розросталось. У 15-му столітті Болехів згадують, як Болехів Волоський, тут створили солеварню, а у 1603 році місто отримало магдебурзьке право.

Після другої світової війни Болехів став районним центром, але через 20 років місто приєднали до Долинського району. А вже за незалежної України у 1993 році місто стало обласного підпорядкування. Зараз Болехів не вважається туристичним центром. У місті звертає увагу на себе ратуша, також є залишки солеварні, яка перебуває у дуже не презентабельному вигляді, зате реставрують старовинний римо-католицький костел, та є старовинна церква. Всі ці споруди є цікавими в історичному плані, адже мають вже понад 100 років.

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 1

Болехівська ратуша

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 2

Центр міста

Щодо футбольного Болехова, то тут історія тягнеться із 1940 року. Тоді вперше у районній долинській газеті "Червона Зірка" є згадка про товариський матч між командами Долини і Болехова. До цього року знайти якісь дані про футбол в місті не вдалось. Як розповідає начальник команди "Карпати" і екс-гравець клубу "Авангард" Ярослав Бунчак, якраз після війни на місті колишніх садів у центрі міста біля ріки Сукіль збудували стадіон. Як є стадіон, то потрібна і команда. Створили команду, яка спочатку називалась "Колгоспник", згодом "Буревісник", а з 1958 року "Авангард".Клубом почав опікуватись Болехівський лісокомбінат. Хоча історія у болехівського футболу й довга, але серйозних здобутків не було. Команда з року в рік виступала у чемпіонаті області, але у другій лізі, і навіть на декілька сезонів вилетіла до третьої ліги області.

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 3

Гравці "Карпати" Болехів у Берліні

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 4

Ветерани київського "Динамо" на стадіоні у Болехові

Як розповідає Ярослав Бунчак, у 1989 році із відновленням львівських "Карпат" у Болехові захотіли мати і свої "Карпати", і команду "Авангард" перейменували. В ці роки від клубу відмовився і їхній спонсор – лісокомбінат, і "Карпати" перейшли під "крило" міста. У 1989 році відбулись, напевне, і найпам'ятніші матчі для команди. Це дві товариські ігри із командами із Німецької Демократичної республіки. Тут у Болехові місцевий клуб переміг і їх запросили на матч-відповідь у Німеччину. Тоді на гру стадіон зібрав справжній аншлаг – понад 3 тисячі глядачів. Рік до того у Болехів приїжджали ветерани київського "Динамо". Такі святкові матчі дещо розбавляли звичайні будні другої ліги обласного футболу. Команда час від часу перемагала у другій лізі. Переможним для "Карпат" став 1995 рік. А останній успіх команди датується 2014 роком, коли болехівчани знову перемогли у другій лізі і повернулись у еліту обласного футболу. Цьогорічний перехідний короткий чемпіонат видався невдалим для "Карпат". Лише 3 очки у активі і остання сходинка турнірної таблиці.

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 5

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 6

На стадіоні є таке "ручне" табло

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 7

 Ultras"Карпат"

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 8

Щодо стадіону "Карпати", то тут на початкудвохтисячних поставили пластикові стільці, щоправда лише один сектор і вміщають вони лише 150 глядачів. Інші ж трибуни так і залишились із лавками. Зате у команди є свої Ультрас. Із перемогою команди у другій лізі у 2014 році, зародився і рух уболівальників. Сподіваємось, що із новими фанами найбільші перемоги болехівського футболу попереду.

Провінційні стадіони України: скромні "Карпати" із Болехова - фото 9

Володимир Крупчук, Софія Ткачук

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Мітки: #Україна