Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі

Підбиваючи підсумки року, пропонуємо вам згадати про виступ українських легіонерів в топ-чемпіонатах Старого світу

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні".…

2016-й рік для українського футболу став знаковим – багато наших співвітчизників поїхали шукати кращої долі в європейські чемпіонати, а деякі навіть потрапили до провідних першостей Старого світу. Саме про таких гравців і їх доробок у першій половині сезону 2016/17 ми і поговоримо.

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі - фото 1

Денис Бойко ("Малага", Іспанія)

Статистика: 5 матчів в сезоні, 13 пропущених м'ячів

Дуже довго головний тренер "Малаги" Хуанде Рамос не довіряв українцю, ставлячи в основу його конкурента камерунця Камені. Але наприкінці року Бойко все ж отримав шанс проявити себе і, м’яко кажучи, не скористався ним. Пропускаючи майже по три голи за гру в середньому, українець явно не додав собі шансів залишитися в основі, і хоча більшість пропущених голів Бойка не на його совісті, а на совісті захисту "Малаги", особливих героїчних вчинків за ним помічено не було. І тепер новий тренер команди (А Рамоса вже звільнили) може і не повірити в українця.

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі - фото 2

Артем Кравець ("Гранада", Іспанія)

Статистика: 14 матчів в сезоні, 4 голи, 2 гольові передачі

Поточний сезон Кравець може занести собі до активу, адже він не тільки став головним форвардом у збірній, але і проявив себе в сильному іспанському чемпіонаті. Так, 4 голи в 14-ти матчах – не показник супер-бомбардира, але давайте не забувати, що і "Гранада" – аж ніяк не "Барселона".

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі - фото 3

Роман Зозуля ("Бетіс", Іспанія)

Статистика: 4 матчі в сезоні

Ось кому переїзд до Європи точно не пішов на користь, так це Зозуля. Роман, судячи з усього, поки що не зміг адаптуватися до життя в новій країні і точно не зміг довести вже двом тренерам "Бетіса" (спочатку Пойєту, а потім Віктору Санчесу), що заслуговує місця в основі. "Життя на лаві для запасних і поза заявкою на ігри" не могло не відзначитися на шансах Романа потрапити до складу збірної України. Поки що його ще викликають, але на полі дають все менше часу.

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі - фото 1

Євген Коноплянка ("Шальке", Німеччина)

Статистика: 18 матчів в сезоні, 5 голів і 2 гольові передачі (+ 2 матчі і 1 гол за "Севілью")

Коноплянка розпочинав сезон з голу у ворота "Реалу" за "Севілью" і мав надії закріпитися в основі саме іспанського клубу, але згодом довелося кардинально міняти плани і перебиратися до Бундесліги. Спочатку і там у Євгена не "клеїлося" – доходило до того, що українець опинявся поза заявкою на матч. Але ближче до зимової перерви Коноплянку, як то кажуть, прорвало! Додали впевненості вдалі матчі в Лізі Європи, де Євген забивав голи і демонстрував чудову гру. А потім і в Бундеслізі справи покращилися. В певній мірі українцю має бути навіть трошки прикро, що в чемпіонаті настала пауза – по суті, Коноплянка тільки розігрався!

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі - фото 5

Артем Федецький ("Дармштадт", Німеччина)

Статистика: 8 матчів в сезоні, 1 гольова передача

Ситуація Артема нагадую ситуацію Коноплянки, лише "в мініатюрі". Федецький також розігрався ближче до Нового року і паузи в сезоні, хоча його команді чудова форма українця, на відміну від "Шальке" Коноплянки, не дуже допомагала. Хоч з Артемом в складі, хоч без нього "Дармштадт" частіше програвав, аніж навпаки. Причому набагато частіше.

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі - фото 6

Денис Олійник ("Дармштадт", Німеччина)

Статистика: 3 матчі в сезоні, 1 гол

Саме Олійник став першим з українців, хто відзначився результативної дією в Бундеслізі в цьому сезоні – його гол врятував для "Дармштадта" гру чемпіонату проти "Хоффенхайма" (1:1). Але далі справа не пішла, а ближче до Нового року Олійник взагалі отримав важку травму і втратив будь-які шанси проявити себе. Можливо, новий тренер після канікул помітить в українцеві те, що не бачив його попередник?

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі - фото 7

Владлен Юрченко ("Байєр", Німеччина)

Статистика: 3 матчі в сезоні, 1 гол

У Юрченка травма сталася ще наприкінці минулого сезону і саме вона не дала футболісту "награтися" в цьому чемпіонаті. Але все ж три матчі Владлен, як то кажуть, "зачепив" і скажемо прямо – вразив усіх! Його неймовірний гол в Лізі чемпіонів дозволив "Байєру" перемогти "Монако", а у двох матчах Бундесліги, які Юрченко провів після цього, українець точно не був гіршим на полі, нехай команда і показала бліду гру в цілому. Чекаємо подальшого прогресу вже після Нового року.

Прогрес Коноплянки і Зозуля "в полоні". Як українці грали в Європі - фото 8

Олександр Зінченко (ПСВ, Нідерланди)  

Статистика: 13 матчів в сезоні, 2 гольові передачі

Молодий талант українського футболу влітку перебрався до гранду АПЛ – "Манчестер Сіті", але цілком очікувано не отримав можливості зіграти за англійців одразу, і відправився до Голландії набиратися досвіду. Спочатку тренер ПСВ Філіп Коку давав Зінченку можливість пограти за основу дуже маленькими "дозами", але з часом Олександр ставав все більш важливим гравцем для ейндховенців і зрештою в останні півтори місяці міг вважати себе основним. Це не може не тішити українських любителів футболу, але самому Зінченку все ж не варто розслаблятися – його статистика поки що не вражає і як для атакувального півзахисника вона досить скромна. Хоча гра українця в окремих матчах була дійсно феноменальною і заслужила компліментів від голландських експертів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme