"Олімпік" звинувачує двох своїх футболістів у "нечесній грі"

Голова Комітету з етики та чесної гри ФФУ Франческо Баранка розповів про деталі розслідування справи з резонансним поєдинком "Чорноморець" - "Олімпік" (3:1)

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на сайт каналів "Футбол 1/2".

За словами Баранки, керівництво "Олімпіка" підозрює двох своїх гравців у нечесній грі.

"Олімпік" направив листа в Комітет з етики та чесної гри ФФУ з проханням розслідувати окремий матч із "Чорноморцем" і попросив звернути увагу на дії двох гравців. Перше, що ми бачимо – аномально великих ставок на цей матч не було. На одеський клуб ставили більше, і не дивно, адже він потребував очок. Вперше в історії еліти українського футболу розслідування стартувало не на букмекерській основі. Ми не вперше отримуємо звернення клубу з проханням розслідувати дії своїх гравців, але вперше звертається клуб Прем'єр-ліги.

Розбирати помилки цього матчу будуть фахівці у подібній справі. Якщо вони помітять нечесну та дивну гру, то ми підемо далі. Є декілька варіантів покарання клубу або гравців. Перший – поліція, спортивний суд, як у випадку із "Італійським моджигейтом". Другий – сучасний. До прикладу – албанський "Шкендербеу" усунули від єврокубків за аномальні коефіцієнти та ставки на їхні матчі, та на основі висновків експертів щодо поведінки футболістів на полі. В Україні ми намагаємося втілити саме цей метод. У світовій практиці є три варіанти покарань. Перший – покарання окремо клубу. Другий – покарання гравців, якщо клуб не знав про закулісні ігри. Також постраждати можуть і обидві сторони, якщо вони знаходились у змові. Такі правила є в Італії та Іспанії, де вважають, що клуб не зробив достатньо, аби уникнути ситуації, коли гравці "здавали" матч.

Про такі речі я чую часто, і відбуваються вони усюди, за винятком Німеччини та Англії. Одна справа – говорити про стимулювання третьої сторони, що є дозволеним. Зовсім інша – варіант, коли команда, котра потребує перемоги, "купує" окремих гравців команди суперника. Другий варіант – незаконний. Але все потрібно довести. Протягом 10 – 12 днів ми матимемо усі відповіді. Зараз же позиції гравців та клубу різняться", - заявив Баранка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор