Очільник українських арбітрів вважає, що "система VAR" допоможе уникнути скандалів в УПЛ

Глава Комітету арбітрів ФФУ Лучано Лучі розповів про систему відеоповторів (VAR)

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на сайт каналів "Футбол 1/2".

За словами Лучі, у використанні системи VAR є свої плюси та мінуси, але в українських реаліях позитивних моментів має бути більше.

"Наразі ця технологія використовується в Італії, Польщі, Німеччині, Бельгії, Голландії та в Кубку Англії. Також з першого липня буде використовуватися в Іспанії.

Ця технологія допомагає знайти важливі рішення, адже під час матчу бувають складні ситуації, які повинні вирішуватися. Зараз система налагоджується. Серед негативних моментів є тривалість пауз для прийняття рішення. Однак хороша спільна робота бригади може зменшити цю тривалість. На прес-конференції, яка відбулася третього березня, йшлося про те, що наразі пауза триває в середньому 55 секунд. Це прийнятно.

Команда складається з шести арбітрів: чотири знаходяться у бровки поля, а один арбітр відеоповторів з оператором сидить в студії, яка може бути фіксованою або мобільною. Всі члени підтримують зв'язок між собою. Також є екран, який знаходиться між двома лавками на поле, в якому візуалізуються моменти за запитом арбітра відеоповторів або судді на полі.

Технічно є два рішення: використання матч-центру або використання техніки, яка розташовується біля знімальної техніки прямо на стадіоні.

На підставі протоколу, розглядаються чотири ситуації: взяття воріт, ситуація з пенальті, червона картка і помилка з ідентифікацією гравця. Офсайд є частиною взяття воріт. Також в протоколі зазначено, що лише польовий арбітр може переглядати відеоповтор, і ніхто інший.

Відеоповтор - далеко не ідеальна річ. Вона вимагає хорошого взаємодії між тими арбітрами, які знаходяться в студії, і тими, які розташовуються на полі. Тому спочатку проводяться оффлайн-експерименти.

Щоб отримати право на використання системи відеоповторів в Україні, потрібно зробити преамбулу. Ідея використання цієї системи в Україні належить президенту ФФУ Андрію Павелко, який ще в липні минулого року звернувся до нас, щоб вивчити можливість реалізації даного проекту. Ми почали займатися цим, розглядаючи досвід двох країн - Польщі та Італії. У листопаді ми знову зустрілися, коли Андрій Павелко офіційно звернувся в УЄФА, щоб отримати дозвіл на експериментування в режимі офлайн. Третього березня система відеоповторів була включена в правила гри, тому всі країни, які перебували в списку очікування, були запрошені до Англії на зустріч, яка відбудеться 29 березня. Там пройде семінар, після якого, можливо, нам дозволять провести офлайн-експеримент. Тобто, ми вибираємо два матчі, наприклад - в Києві. Після цього починаємо експериментувати, щоб створити матеріал, надати його в міжнародну раду футбольних асоціацій, на основі якого нам буде надаватися зелене світло для використання даної системи в режимі онлайн.

Мінімум, в двох матчах УПЛ система відеоповторів допомогла б уникнути скандалів. Перший момент - це гра рукою Віди під час матчу "Шахтар" - "Динамо" в Харкові. Другий момент - гра рукою в поєдинку "Динамо" - "Ворскла", яка перешкоджала Мбокані отримати м'яч і забити гол - головний суддя продовжив гру, а арбітр відеоповторів підказав би переглянути своє рішення і поставити пенальті в ворота "Ворскли", - заявив Лучі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme