На Землю потрапляє дуже багато антиматерії з космосу, - вчені

Дослідники вивчають інтенсивний потік антиматерії з 2008 року, але поки не можуть визначити, звідки він взявся

Раніше передбачалося, що антиматерія генерується найближчими до нас пульсарами, але останні дослідження показали, що це не так, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

У 2008 році зонд PAMELA, який знаходиться на орбіті Землі, виявив, що позитронів, тобто елементарних частинок антиматерії, набагато більше, ніж раніше вважали вчені. Тепер велика міжнародна група вчених проаналізувала недавні вимірювання отримані з обсерваторії High-Altitude Water Cherenkov (HAWC) в Мексиці, щоб перевірити гіпотезу про те, що такі частинки виробляють пульсари, тобто нейтронні зірки.

Справа в тому, що, за результатами вимірювань, потік високоенергетичних позитронів від пульсарів Geminga і PSR B0656 + 14, що знаходяться неподалік, який повинен був прийти на Землю, майже в сто разів нижче, ніж потік, зареєстрований в 2008 році. Велика частина вихідних від пульсарів елементарних частинок поглинається в туманностях.

"Участь двох пульсарів в генерації позитронів високих енергій, які досягають нашої планети, настільки скромні, що інші пояснення стають все більш і більш ймовірними" - говорить один з авторів дослідження, Сабріна Казанова з Інституту ядерної фізики Польської академії наук.

Тому астрономи пропонують пояснити виникнення позитронів якимись іншими явищами - наприклад, іншими пульсарами, мікроквазарами або залишками наднових. Одне з основних припущень полягає в тому, що така маса частинок антиматерії може бути пов'язана з розпадом масивних частинок темної матерії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme