"Комплекс Гладкого", або як "Динамо" та "Шахтар" закуплялися в УПЛ

Українські гранди за останні роки почали інтенсивніше працювати на внутрішньому трансферному ринку

Журналіст Depo.Сектор
"Комплекс Гладкого", або як "Динамо" та…

На Depo.Сектор останні трансфери українських грандів, які вони здійснили на українському ринку.

Трансфери "Динамо".

1. Артем Шабанов (січень 2018). Український захисник перейшов в київський клуб з донецького "Олімпіка" і основним його завданням буде замінити Домагоя Віду, який перейшов в турецький "Бешикташ". Шабанов свого часу пограв під "важкою рукою" Віталія Кварцяного у "Волині", тому про його характер можна не турбуватись. Свою лепту ігрового часу українець отримає в "Динамо", адже поки що невідома доля Євгена Хачеріді в київському клубі, а висококласних центрбеків в Олександра Хацкевича просто немає.

2. Артем Громов (липень 2016). Перехід півзахисника з полтавської "Ворскли" мав підсилити центральну вісь "Динамо". Але своїм у київському клубі Артем так і не став: відіграв 12 неповних матчів, в яких віддав лише дві гольові передачі. Це занадто мало для креативного гравця, на якого покладали чималі надії, адже "Динамо" - це клуб, в якому мало просто грати в межах своїх можливостей.

3. Олександр Гладкий (липень 2016). Трансфер нападника з донецького "Шахтаря" у київське "Динамо" став приводом для глузування з селекціонерів та керівництва клубу. Чи міг на той час Гладкий підсилити атаку "біло-синіх" - велике питання. Після 9-ти місяців поневірянь нападник повернувся у львівські "Карпати", які стали для нього рідним клубом.

В складі Динамо" Гладкий відіграв 11 поєдинків, в яких відзначився двома асистами. Форвард повинен в першу чергу забивати, тому Олександра швиденько відправили з команди.

4. Валерій Федорчук (лютий 2016). Екс-гравець "Дніпра" не виправдав надій, які на нього покладали в "Динамо". І завадили цьому в першу чергу травми, які не давали спокою футболісту ще в стані попередніх команд. Федорчук неодноразово викликався в склад молодіжної збірної України і зміг би підсилити багатьох середняків чемпіонату, але в столичному клубі конкуренція в центрі поля була завжди на високому рівні. З цим завданням українець не впорався і покинув київське "Динамо", адже гол та асист в матчі УПЛ з "Олімпіком" - це надто мало для статусного українського гравця.

5-6. Жуніор Мораес та Микола Морозюк (липень 2015). Нападник та захисник прийшли в "Динамо" одночасно зі стану донецького "Металурга", який припинив своє існування. Як не дивно, ці два трансфери стали найбільш успішними для киян. Морозюк став стабільним гравцем основи команди, а Мораес хоч і відправлявся в "китайську" оренду, все ж таки встиг забити багато важливих м'ячів у складі "Динамо".

Цікавий факт. "Динамо" за жодного футболіста з команди УПЛ не заплатило ні копійки. Всі гравці переходили в столичний гранд вільними агентами.

Трансфери "Шахтаря".

Олександр Гладкий (липень 2014). Славнозвісний форвард спробував свої сили в донецькому "Шахтарі". В 30-ти поєдинках форвард відзначився 16 разів, що є гідним результатом для не дуже технічного нападника. Після того, як всі "соки" з Гладкого були "витиснуті" - форвард відправився в Київ. Цілком логічно, що в "Динамо" екс-гравець збірної не заграв, адже понизив до себе вимоги після гучного трансферу.

Марлос (липень 2014). Під час краху харківського "Металіста" донецький "Шахтар" добряче підсилився. Адже з команди тікали якісні гравці і одним з них був Марлос, який виблискував усіма барвами за дітище Олександра Ярославського. Креативний хавбек по сьогоднішній день є одним з найкращих в складі "гірників", який ще й встиг прийняти українське громадянство. Важливо відзначити, що Марлоса визнали гравцем 2017-го року, і цей факт став закономірним результатом важкої праці екс-бразильця.

Марсіо Азеведо (серпень 2014). В "Шахтарі" бразилець ніколи не був основним футболістом. Лівий захисник з харківського "Металіста" прийшов в донецьку команду влітку 2014-го року. Фулбек постійно програвав місце в основі "гірників" спочатку В'ячеславу Шевчуку, а вже пізніше Ісмаїлі, який сильно відіграв минулий сезон в "Шахтарі".

Недавно стало відомо, що в стан донецького клубу повертається з оренди Микола Матвієнко, тож перспективи бразильця в команді стали ще більш плачевними. Логічним кроком для Азеведо став перехід в грецький ПАОК, який відкриє нові можливості для досвідченого захисника.

Густаво Бланко Лещук (січень 2017). Аргентинський форвард перейшов в донецький клуб з львівських "Карпат". "Гірники" заплатили за Лещука 360 тис. фунтів, що підтверджувало хороші перспективи форварда в команді. Поки аргентинець не виправдовує сподівань і відверто програє конкуренцію співвітчизнику Факундо Феррейрі. В активі Густаво 13 голів, але чи вдасться збільшити цей показник форварду - велике питання.

Давід Хочолава (липень 2017). Екс-захисник "Чорноморця" перейшов в донецький "Шахтар" вільним агентом і мав стати гідною заміною Олександру Кучеру, який відверто не тягнув рівень клубу. Але центральний захисник так і не зумів стати основним в команді - в активі футболіста всього 10 неповних поєдинків за "Шахтар".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme