Керівництво ПФЛ хоче "амністії" для екс-гравця "збірної ЛНР" Ясковича

Керівництво ПФЛ України звернулося з відкритим листом до Комітету з етики і чесної гри ФФУ

Керівництво ПФЛ хоче "амністії" для екс-…

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на офіційний сайт ПФЛ. Адміністрація ПФЛ України звернулася з відкритим листом за підписом президента Ліги Сергія Макарова на адресу Комітету з етики і чесної гри ФФУ стосовно футболістів, котрі брали участь у матчах на тимчасово окупованих територіях України.

Нагадаємо, що напередодні старту весняної частини змагань сезону 2015/16 ПФЛ України внесла до заявки ФК "Авангард" (Краматорськ) гравця Олександра Ясковича. Однак, вже того ж дня футболіста довелося відзаявити до розгляду його справи щодо участі у футбольних двобоях у складі збірної команди так званої "ЛНР" Комітетом з етики і чесної гри ФФУ.

Пропонуємо вам ознайомитися зі змістом листа.

"У процесі проведення заявки футболістів-професіоналів на весняну частину Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2015/16 перед Адміністрацією знову постала проблема допущення до участі у змаганнях осіб, які перебували на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, ФК "Авангард" Краматорськ подав документи для заявки футболіста Олександра Ясковича.

Під час розгляду вказаного пакету документів ПФЛ діяла у правовому футбольному полі, при цьому враховуючи й особливі обставини, за яких футболісту О.Ясковичу довелося одягнути футболку команд окупованих територій. У своєму поясненні єдиною причиною, яка підштовхнула його до участі у матчах на окупованих територіях, він назвав страх за життя і здоров’я членів своєї родини. Переконані, що людське життя – найголовніша цінність, а тим більше, якщо йдеться про близьких і рідних. Гравець підкреслив, що у нього "ніколи і за жодних обставин не виникало думок щодо розділення України".

В інтерв’ю для офіційного сайту ПФЛ футболіст чітко висловив свою позицію щодо рідної землі, визнавши, що Україна дала йому все, що в нього є. Свою аргументовану позицію щодо заявки О.Ясковича виклав і спортивний директор ФК "Авангард" Краматорськ Роман Большаков, підкресливши, що гравець вже себе покарав, фактично пропустивши рік у професіональному футболі через зазначені обставини.

Окремо дозвольте зазначити, що через тривалу антитерористичну операцію на Донбасі далеко не кожен футболіст зважується на переїзд до міста Краматорськ. Через це в заявці клубу "Авангард" на даний момент налічується 19 футболістів, 26.03.2016 р. у протокол матчу 19-го туру чемпіонату першої ліги проти команди "Оболонь-Бровар" клубом було внесено лише 16 прізвищ гравців.

Вважаємо за доцільне також зазначити, що співробітниками Служби безпеки України проведено опитування О.Ясковича. За результатами вивчення всіх матеріалів фактів порушення громадянином України О.Ясковичем чинного законодавства не виявлено. Наголошуємо, що протягом всього цього періоду Олександр не брав участі у бойових діях, не відмовлявся від громадянства України, не висловлював негативного ставлення до України. На відміну від тих футболістів, хто в пошуках кращої долі вирушив на заробітки до інших країн, О.Яскович просить дозволу грати в Україні – країні, громадянином якої він залишився попри все пережите.

Враховуючи викладене, ПФЛ України не має жодних підстав відмовити футболісту у його праві на професію, праві грати у футбол і нести радість тисячам людей, у тому числі тим, хто, як і Олександр, змушений покинути свої оселі через події на Донбасі. Для нас важливим є той факт, що сам футболіст усвідомив помилковість власного вчинку, зробив із цього висновки та надав усі необхідні пояснення у офіційному вигляді на адресу ПФЛ і Комітету з етики і чесної гри ФФУ.

Вважаємо, що настав час переглянути ставлення до осіб, які у письмовій формі або у ЗМІ визнали участь у внутрішніх турнірах на окупованих територіях помилкою та розкаялися у своїх діях. Ці молоді люди вже втратили рік своєї нетривалої кар’єри, вже покарали самі себе. ПФЛ виступає за застосування своєрідної "футбольної амністії" для тих, хто зробив висновки зі своїх вчинків. Звичайно, кожний такий випадок повинен розглядатися індивідуально, а рішення – виноситися після ґрунтовного дослідження обставин кожної справи.

Закликаємо Комітет з етики і чесної гри ФФУ повернутися до розгляду справ футболістів, які перебували на тимчасово окупованих територіях. Сподіваємося, що разом ми зможемо допомогти таким людям і сприяти їх поверненню до єдиної української футбольної родини".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme