Чому "Шахтар" виграє у "Динамо" в "Класичному"

В день найпринциповішого футбольного протистояння України оцінюємо фактори на користь "Шахтаря"

Depo.
21 квітня 2017 12:30
ФОТО: depo.ua

На Depo.Сектор головні причини, з яких "Шахтар" можна вважати фаворитом "Класичного" в Києві.

Відсутність тиску. Величезний відрив у 11 очок в таблиці УПЛ можна вважати приводом для розслабленості команди Фонсеки, але не завжди розслабленість – це погано. Відсутність тиску може дозволити "Шахтарю" зіграти спокійно і в свою силу, тоді як киян не зрозуміють, якщо вони сьогодні не здобудуть позитивного результату.

Більш зіграний захист. "Атака виграє матчі, а захист виграє титули", - цей крилатий футбольний вислів яскраво демонструється і в нинішньому сезоні УПЛ. От і зараз, перед очним матчем грандів ліги можна сказати про те, що лінія оборони "гірників" виглядає більш солідно. По-перше, вона краще зіграна, тоді як в "Динамо" взимку в обороні відбулися суттєві кадрові зміни. По-друге, Фонсека, на відміну від Реброва, не експериментував з тактикою в останній час, тоді як наставник "Динамо" змінив тактичну схему і захист відчув на собі зміни в тому числі. Чи пройде він перевірку майбутнім чемпіоном? Велике питання.

Статистика. Звичайно, цифри у футбол не грають і на поле не виходять, але проти фактів не попреш – востаннє "Динамо" вигравало у "Шахтаря" в офіційному матчі в основний час аж в 2014 році. З тих пір зіграно 8 матчів, з яких "Шахтар" виграв 4, а ще 4 завершилися нічиєю в основний час, хоча в двох з них в підсумку динамівці тріумфували в серії пенальті. Але ж в нас сьогодні матч чемпіонату, тому ніяких 11-метрових серій бути не може.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор