Чому п'яний "динамівець" Віда – символ головної біди українського футболу

Історія з впійманим за кермом у стані алкогольного сп’яніння Домагоєм Відою ще раз нагадала про головну біду українського футболу – байдужість
Depo.
10 листопада 2016 08:00
ФОТО: depo.ua
Чому п
Чому п'яний "динамівець" Віда – символ головної біди українського футболу

Скандальна історія сталася 4 листопада в Києві, коли хорвата в стані алкогольного сп'яніння затримала поліція. Всього дві доби минуло з того часу, як "Динамо" програло свій матч Ліги чемпіонів португальській "Бенфіці" (0:1) і втратило майже всі шанси на продовження боротьби в турнірі. Здавалося б, чи є привід у футболіста після повернення в Київ щось святкувати і вживати алкоголь? Особливо у випадку Віди, який є одним з головних винуватців поразки в Португалії, адже саме він "привіз" пенальті у ворота київської команди. Приводу не було. Але кого це турбує? Точно не Віду. І причина цього лише одна – хорвату просто плювати.

Плювати на те, як його вчинок сприймуть вболівальники. На те, чи оштрафують його в клубі за інцидент. А чому переживати, якщо зарплатня все одно покриє всі штрафи? Плювати на капітанську пов'язку, яку хорват нещодавно одягав і розповідав про те, яка це честь для нього. Віді, в решті решт, плювати на особисте здоров'я професійного спортсмена, а те, що воно точно не стане міцнішим після 1,51 проміле алкоголю – це факт. Але знову ж таки – плювати. В склад його ставитимуть і таким, адже він "дорогий легіонер". Душа потребувала свята, і Домагой не міг їй відмовити. І слава Богу, вчинок Віди не став причиною серйозного ДТП з жертвами.

Чому п'яний

Віда – символ байдужості українського футболу, яка зростала не один рік завдяки величезним зарплатам і сумнівним контрактам. І байдужість ця не могла перекинутися на інших учасників українського футбольного процесу – вболівальників. Коли наступного разу ви здивуєтесь тому, чого на трибунах українських стадіонів так мало людей, просто згадайте цей випадок з Відою, старі історії з футбольними любителями погуляти до ранку, яких повно в історії "Динамо" і інших клубів УПЛ, згадайте жінок футболістів, які кидаються на фанатів в соцмережах, не думаючи про і без того підірваний імідж своїх чоловіків, і зробіть висновок. Відносини між світом футболістів та світом вболівальників мають бути взаємними, і коли одним байдуже щодо інших, то і інша сторона займає таку ж позицію.

Як повернути "теплі стосунки" назад? В першу чергу, треба позбутися таких от "зірок", як Віда. До того ж – якомога швидше, поки за них ще щось готові платити в Європі. В другу – не виростити таких самих "байдужих зірок" з тих хлопців, які зараз активно стукають в основний склад "Динамо". Ніяких непомірних зарплат! Тим паче на фоні важкої ситуації в країні в цілому. Футболісти мають стати ближчими до тих, хто їх підтримує. А хочуть отримувати більше – хай показують себе в матчах європейських кубків і їдуть заробляти за кордон, заодно прославляючи український футбол і роблячи сильнішою збірну. В нас же все навпаки – всіх все влаштовує вдома, поки є "нулики" в особистих контрактах. А коли все влаштовує, з'являються лінь  і після неї – байдужість. І поки все буде так, український футбол залишиться таким, яким є зараз.