Чому історія з банкрутством "Чорноморця" через Росію дуже дивна

Одеський "Чорноморець" може стату банкрутом через неможливість повернення кредитів російському банку

Чому історія з банкрутством "Чорноморця"…

Мабуть, вже всі чули, бачили, читали слова гендиректора "Чорноморця" Сергія Керницького про можливий початок процедури банкрутства клубу. 

Приводом для цього послужило рішення суду про виплату суми в розмірі 1 мільярд 116 мільйонів 147 тисяч 383 гривень російському "Сбєрбанку".

Для ти, хто не в темі, наводимо слова Керницького.

Ви в курсі ситуації з нашим боргом російському банку. Знаєте, що банк країни-агресора вимагає з нас цю суму. Ми від цього боргу не відмовляємося, але ці гроші непідйомні для нас". - зазначив Керницький.

"Банкрутство клубу? Такий розвиток ситуації цілком реальний, але не зараз,тому що ми опинилися в такому становищі. Для добудови нашого стадіону, який вже став візитною карткою Одеси, ми брали кредит в "Ощадбанку Росії" близько $40 млн, які ми освоїли. До березня-квітня 2014-го року за графіком, день в день, годину в годину ми все виплачували. На даний момент ми по кредиту виплатили $11 млн. Ми свої зобов'язання виконували. Коли кредит прив'язаний до валюти, а курс валюти різко пішов вгору і доходив до 40, в цей час будь-які валютні надходження були відсутні. Ми вийшли на "Сбєрбанк Росії" і запропонували обговорити ситуацію, що склалася. Я ще раз кажу, що ми не відмовляємося від наших кредитних зобов'язань, але давайте ми його виплатимо в розумних межах. Тобто ми запропонували зробити реструктуризацію цього боргу. "Сбєрбанк Росії" на це не пішов.

Наші полуторарічні переговори закінчилися тим, що "Сбєрбанк" подав до суду і виграв першу інстанцію.

Ми проаналізували всю цю ситуацію і вважаємо, що це прихована форма рейдерства. Швидше за все, що це схема, за якою стоять люди, які при продажу заставної нерухомості оформлять на себе права володіння цією нерухомістю. Що за люди, я поки не хочу говорити, це ще не перевірена інформація. У даній ситуації все йде до того, що це бюджетоутворюючі підприємства саме "Чорноморця". Тому, якщо клубу не буде чим платити, в цій ситуації єдиний спосіб - оголосити себе банкрутом. Я прекрасно розумію, що цим кроком я, як генеральний директор, потрапляю під статтю кримінального кодексу про навмисне банкрутство, але я цього не боюся, оскільки у нас цілком обґрунтовані доводи, чому ми так вчинили.

На даний момент ми подали апеляцію. До цього про перших судових процесах ми не говорили, вважали, що це може бути розцінено як тиск на суд. Рішення суду законне, але не справедливо. Для суду ми досі живемо в 2010, 2011, 2012 році, ще до економічної кризи. Ми сподіваємося, що наc почують інші суди і ми будемо боротися до останнього. Як варіант, коли боротьба буде марна, ми змушені будемо заявити про свою ліквідацію", - заявив Керницький.

Зазначимо, що це не єдині проблеми одеситів. У 2015 році суд заарештував рахунки клубу за позовом австрійської компанії.

Зокрема, арешт накладено на кошти клубу на рахунках в "Імексбанку", "Ощадбанку Росії", "Кредобанку", а також в "Райффайзен Банк Аваль". Арешт проведений в рамках позову на суму 50,11 мільйонів гривень від австрійської компанії "Уеллмайнд Інвест ГмбХ" про розірвання інвестиційного договору від 11 серпня 2007 року і стягнення заборгованості. Компанія належить родині покійного екс-голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Василя Джарти.

Тоді суд прийшов до висновку, що накладення арешту на цю суму не призведе до повного припинення господарської діяльності клубу, так як вартість активів становить 1,21 мільярди гривень, в тому числі вартість оборотних активів - 160,86 мільйонів гривень, а власний капітал - 505, 84 мільйонів гривень. 

Чому історія дивна і смішна

Знаєте, пан Керницький - дуже відома особистість у футбольних колах, яка вміє кидатися дійсно смішними цитатами. І тут справа не тільки в тому, що він часто виставляє себе дилетантом, говорячи, наприклад, про чемпіонат України за зразком МЛС. 

Пан Керницький в історії із "Сбєрбанком Росії" вирішив виїхати на словах "банк країни-агресора". Це модно зараз дуже. Мабуть, пан Керницький думає, що люди зрозуміють те, що кредит свого часу взяли саме у банку Росії, а не десь ще, і підтримають, що гроші можна не повертати. Говорити про те, що сума, яку за рішенням суду має повернути "Чорноморець", непідйомна для головного "забудовника" Одеси Клімова - це знущатися над всіма шанувальниками "Чорноморця". На балансі клубу є багато землі. У "Чорноморця" кілька баз в Одесі, футболістам замість зарплати інколи давали котеджі. Варто нагадати, що після будівництва стадіону "Чорноморець" він став належати саме клубу, ставши найбільш масштабним активом Клімова, побудованим за кредитні кошти.

А коли за все треба платити, пан Клімов і Керницький вирішили зняти із себе відповідальність і збанкрутувати славетний одеський "Чорноморець".

От така от історія.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme