Чому "Динамо" з Хацкевичем продовжить "блукати тактичним лісом"

Сьогодні в київському "Динамо" офіційно підтвердили призначення білоруса Олександра Хацкевича на посаду головного тренера столичної команди

Чому "Динамо" з Хацкевичем продовжить "б…

Днями ми вже починали розмову про тоді ще потенційного кандидата на посаду динамівського керманича Хацкевича, говорячи про плюси та мінуси його призначення. Сьогодні ж, вже після офіційного оголошення, хочеться поговорити про більш конкретні речі, пов'язані з новим наставником киян – його тактичні і "педагогічні" можливості.

Почнемо з останнього. Хацкевич – "людина з динамівським серцем", як би банально і знущально це не звучало в останній час. Він пограв за "Динамо" як футболіст, попрацював у клубі як тренер молодіжного складу, а тому чудово знає і клубні традиції, і клубне керівництво, і традиційні клубні проблеми. Він чудово розуміє, з чим саме йому доведеться зіштовхнутися на новій посаді. Для Хацкевича футболка "Динамо" – не порожній звук, варто лише згадати як білорус поводив себе на полі, граючи за "Динамо" як футболіст, як "вичитував" партнерів по команді в якості капітана, як віддавався на полі до останньої краплі поту. Не можна сказати, що Ребров був меншим патріотом клубу, ніж Хацкевич, але за зовнішніми факторами Олександр Миколайович видається, як мінімум, більш жорсткою і вимогливою людиною, що наразі може стати для київської команди плюсом. Але може і не стати, якщо декому з гравців "Динамо" методи Хацкевича здадуться грубими і неприємними. В такому випадку жорсткість тренера може призвести до скандалів і проблем з атмосферою в колективі.

Ще одна важлива деталь у оцінці перспектив Хацкевича у "Динамо" – його майбутній штаб. До тренерського штабу Олександра Миколайовича ввійшли Максим Шацьких, Олег Лужний та тренер воротарів Михайло Михайлов. Але є чутки і про те, що до цієї компанії доєднається ще і Олександр Шовковський. Якщо так, то матимемо велике різноманіття характерів і методів керівництва у тренерській команді: жорсткі Хацкевич і Лужний, більш м'які Шацьких і (можливо) Шовковський. Добре, якщо цій групі керманичів вдасться гарно розігрувати популярну в психології модель "поганих та хороших поліцейських", але може так статися, що самі тренери не дійдуть спільної думки у якомусь з питань, і тоді матимемо ще одну проблему. В цьому аспекті пригадується нещодавнє інтерв'ю Олега Лужного, який фактично заявляв про те, що цю динамівську команду варто "розігнати". І як тепер тренеру працювати з багатьма з тих, про кого він так казав? Чи насправді розгонять?

Втім, різноманітність темпераментів тренерів "Динамо" – не головна проблема перед черговим клубним "перезавантаженням". Куди важливіша тактична сторона медалі. І в цьому плані киянам є, над чим задуматися влітку. Справа в тому, що "тактичні судороги", коли команда часто змінює свій ігровий малюнок, не йдуть на користь будь-якому колективу. Можна пересвідчитися в цьому на прикладі донецького "Шахтаря", де Паулу Фонсека після відходу Мірчі Луческу вирішив, що з легкістю нав'яже "гірникам" власне тактичне бачення, але зрештою був змушений повернутися до напрацювань румунського Містера, бо сезон для "Шахтаря" після експериментів португальця покотився шкереберть.

"Динамо" в цьому плані має бути трошки легше, адже такої роками вишколеної тактичної схеми в клубі не було, більше того – вже цієї весни Сергій Ребров випробовував абсолютно нову тактичну побудову – з трьома центральними захисниками (3-4-3), яка навіть заслужила на певному етапі позитивні відгуки від експертів і самих футболістів "Динамо", аж поки не провалилася на першому ж серйозному випробуванні "Шахтарем".

Втім, навіть той факт, що у "Динамо" не має "тактичних традицій", не обіцяє легкого життя футболістам, яким знову доведеться вивчати нову тактичну побудову, вже котру за короткий час. Якщо, звісно, Хацкевич не вирішить продовжити "лінію Реброва". А чи вирішить? І яка взагалі улюблена тактична схема Хацкевича? Ось тут криється фундаментальне питання, адже як такого улюбленого тактичного малюнка у Олександра Миколайовича немає взагалі. Що доволі легко пояснюється місцями його попередньої роботи. Працюючи в "молодіжці" київського "Динамо", Хацкевич змушений був грати за "генеральної лінією партії", та і взагалі в роботі з юнаками тактика – не головне. Що ж стосується недовгого періоду, коли Хацкевич тренував збірну Білорусі, то і тут неважко пояснити непостійність цього фахівця в тактичному плані. Під кожного суперника у білорусів була нова схема – одна для Франції та Нідерландів, інша – для Люксембурга. То ж, новий тренер "Динамо" в білоруській національній команді перепробував багато побудов – і 4-1-4-1, і 4-3-3, і 4-2-3-1.

Як бачимо, жодного разу Хацкевич не грав з трьома захисниками, що наштовхує на думки про те, що задумку Реброва не будуть продовжувати втілювати в життя. А от яку тактичну схему буде награвати київське "Динамо" – велике-велике питання, відповідь на яке ми дізнаємося не раніше кінця липня, а то і вже під матчі кваліфікації Ліги чемпіонів.

Судячи з того, кого призначено головним тренером "Динамо", судячи з фігури Лужного в штабі, розрахунок керівництва киян виглядає приблизно так – треба за рахунок мотивації і психологічної "накачки" будь що прорватися до групового етапу Ліги чемпіонів, заробити солідні призові від УЄФА, а потім вже будемо розбиратися і з тактикою, і з іншими нюансами. Але чи спрацює такий хід і чи не "перегорять" гравці від надмірної мотивації таких сильних і жорстких фігур як Хацкевич і Лужний? Знову ж таки, питання без відповіді прямо зараз. Все покаже час та офіційні матчі нового сезону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme