ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Шахтар" по-злодійськи переманює зі Львова таланти, - директор ЛУФК

Інтерв'ю керівника закладу зі звинуваченнями опублікувала прес-служба училища фізкультури
Depo.
14 березня 2016 18:49
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Сектор з посиланням на офіційний сайт ЛУФК, учень 9 класу відділення футболу Владислав Чиж забрав шкільні документи і подався у смт.Щасливе, де сьогодні базується академія донецького "Шахтаря". Це вже не перший випадок, коли функціонери та тренери іменитого клубу займаються переманюванням молодих перспективних футболістів. Директор училища Степан Родак прокоментував ситуацію.

- Так, насправді. Наприкінці січня до мене підійшов батько Владислава з заявою про видачу шкільних документів і на моє запитання про причину в категоричній формі відповів, що син їде у донецький "Шахтар", а на підтвердження додав довідку Щасливського навчально-виховного комплексу, що Владислав буде зарахований на навчання у цей навчальний заклад. Як відомо, саме у цій школі здобувають освіту молоді футболісти донецького клубу.

- Степане Михайловичу, чи виходив хтось на Вас?

- Абсолютно ні. Все, як я розумію, вирішувалося на рівні батьків. Наскільки мені відомо, окрім Чижа представники клубу виходили і на іншого дев'ятикласника Вадима Мельнійчука, але той відмовився. А це взагалі аморально вести розмови з неповнолітніми дітьми. Але знаєте, така практика звична для цього клубу – все робити по-злодійськи. Це не перший подібний випадок. Так вони поступили у свій час з Тарасом Качарабою. Довгий час переманювали Олексія Гуцуляка і Володимира Сеницю. В мене до цього часу збереглися доповідні записки вчителів футболу Тараса Павліша і Івана Павлюха, де вони пишуть як селекціонери "Шахтаря" під час фінальних змагань чемпіонату України серед юнаків "опрацьовують" їхніх вихованців Юрія Яструба, Тараса Качарабу, Ореста Дацишина, Олексія Гуцуляка, Володимира Сеницю. В 2011 р. ми навіть зверталися листом до генерального директора Сергія Палкіна, щоб клуб припинив цю ганебну практику, але все намарно.

- Але ж існує, напевно, якась етика взаємовідносин між професійними клубами, повага один одного в межах професійної прем’єр-ліги, якщо вже Ваш заклад не сприймається всерйоз?
- Знаєте, в донецьких завжди була своя "етика". Результати її бачимо сьогодні не тільки в спорті. А в футболі це яскраво проявилося на прикладах з Дмитром Чигринським та Тарасом Качарабою. Хлопці вже мали чинні угоди з клубом "Карпати", але на це ніхто не зважив. Нічого не могли вдіяти проти цього "беспредєлу і органи футбольного правосуддя. Коли генеральний директор клубу Юрій Дячук-Ставицький звернувся до одного з працівників селекційної служби донецького клубу відносно його дзвінків до Мельнійчука, той відповів: "у нас так принято".

- І що думаєте робити далі?

- Продовжувати робити свою справу. На футболістові Чижу світ не зійшовся. Паспорт футболіста Чижа знаходиться в нас і ми його не віддамо. Подивимось, як на це відреагує Федерація футболу України. Адже на підготовку футболіста затрачені немалі кошти, як з боку училища, так і клубу "Карпати".

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор