Як краща російська тенісистка Шарапова повторила помилку біатлоністів з України

Росіянка Марія Шарапова на 8 березня замість квітів та подарунків отримала дискваліфікацію за допінг

Дмитро Корнило

Що сталося?

Найвідоміша російська тенісистка і одна з найуспішніших спортсменок на Росії взагалі Марія Шарапова зібрала у США спеціальну прес-конференцію, на якій повідомила про те, що в найближчий час буде відсторонена від тенісних змагань. Причина – позитивна допінг-проба, що була взята в неї під час Відкритого чемпіонату Австралії на початку року. У крові Шарапової було виявлено мілдронат – препарат, що було додано до списку заборонених саме у 2016 році.

Як пояснила ситуацію сама Шарапова?

Марія зробила дуже важливий крок у такому делікатному випадку – не стала ховатися і прямо повідомила ЗМІ та громадськість про свою провину. Хоча і додала, що вживала мілдронат тільки тому, що через свою неуважність і неуважність свого штабу просто не була в курсі того, що його вже не можна вживати. Адже цей препарат Шарапова відкрила для себе аж в 2006-му році, і коли на її ім’я прийшли папери про його заборону, тенісистка банально не приділила попередженню належної уваги.

Що взагалі таке цей мілдронат?

Цей препарат було винайдено ще у 70-х роках минулого сторіччя у Латвії, він належить до групи гормонів та модуляторів метаболізму і допомагає організму швидше відновлюватись, що важливо для спортсменів. Винахідник мілдронату Івар Калвінш взагалі не вважає цей препарат допінгом, наполягаючи на тому, що він не сприяє підвищенню фізичних здібностей людини, а служить лише захисним чинником. Але у міжнародній антидопінговій агенції так не вважають, томі і заборонили мілдронат з 2016-го року.

Хто ще попався на мілдронаті?

Шарапова – не єдина, хто отримав проблеми через прийом мілдронату. Збірна України з біатлону через цей препарат втратила двох спортсменів – Ольгу Абрамову і Артема Тищенка. Також мілдронат був виявлений у крові російського велогонщика Едуарда Ворганова, шведської легкоатлетки Абеби Арегаві та спортсмена з Ефіопії Ендешоу Негессе. І список може поповнюватись, адже мілдронат достатньо довго виводиться з організму, а допінг-проби в наш час обробляються все більш уважно.

Яке покарання чекає Шарапову?

Вже з 12 березня росіянці заборонено брати участь у офіційних змаганнях. А от остаточні строки дискваліфікації стануть відомі лише після детального розгляду справи у Міжнародній федерації тенісу. Максимальний строк заборони для Шарапової може скласти 4 роки, що, беручи до уваги вік росіянки (28 років), може поставити хрест на її тенісній кар’єрі.

Проте вже зараз експерти говорять про те, що покарання для Марії навряд чи буде таким суворим. Щиросердне зізнання Шарапової у скоєному та її величезний авторитет у спортивному світі мають вплинути на рішення федерації і росіянка може розраховувати на дискваліфікацію лише до кінця поточного року.

Але є і інша сторона цієї проблеми для тенісистки – репутаційна. Вже зараз про припинення співпраці з Шараповою повідомили її спонсори з компанії Nike, а згодом вчинок представників відомого бренду можуть повторити і інші партнери Марії, беручи до уваги ще й те, що нинішній рік – олімпійський, і ніхто з великих компаній не хоче мати справу з партнером, у якого є "допінгова пляма" на репутації. Отже навіть не спортивні, а фінансові негаразди можуть стати головним негативним наслідком для Шарапової за результатами всієї цієї історії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Теніс