ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як краща російська тенісистка Шарапова повторила помилку біатлоністів з України

Росіянка Марія Шарапова на 8 березня замість квітів та подарунків отримала дискваліфікацію за допінг
Depo.
8 березня 2016 11:14
ФОТО: depo.ua
Як краща російська тенісистка Шарапова повторила помилку біатлоністів з України
Як краща російська тенісистка Шарапова повторила помилку біатлоністів з України

Що сталося?

Найвідоміша російська тенісистка і одна з найуспішніших спортсменок на Росії взагалі Марія Шарапова зібрала у США спеціальну прес-конференцію, на якій повідомила про те, що в найближчий час буде відсторонена від тенісних змагань. Причина – позитивна допінг-проба, що була взята в неї під час Відкритого чемпіонату Австралії на початку року. У крові Шарапової було виявлено мілдронат – препарат, що було додано до списку заборонених саме у 2016 році.

Як пояснила ситуацію сама Шарапова?

Марія зробила дуже важливий крок у такому делікатному випадку – не стала ховатися і прямо повідомила ЗМІ та громадськість про свою провину. Хоча і додала, що вживала мілдронат тільки тому, що через свою неуважність і неуважність свого штабу просто не була в курсі того, що його вже не можна вживати. Адже цей препарат Шарапова відкрила для себе аж в 2006-му році, і коли на її ім’я прийшли папери про його заборону, тенісистка банально не приділила попередженню належної уваги.

Що взагалі таке цей мілдронат?

Цей препарат було винайдено ще у 70-х роках минулого сторіччя у Латвії, він належить до групи гормонів та модуляторів метаболізму і допомагає організму швидше відновлюватись, що важливо для спортсменів. Винахідник мілдронату Івар Калвінш взагалі не вважає цей препарат допінгом, наполягаючи на тому, що він не сприяє підвищенню фізичних здібностей людини, а служить лише захисним чинником. Але у міжнародній антидопінговій агенції так не вважають, томі і заборонили мілдронат з 2016-го року.

Як краща російська тенісистка Шарапова повторила помилку біатлоністів з України - фото 1

Хто ще попався на мілдронаті?

Шарапова – не єдина, хто отримав проблеми через прийом мілдронату. Збірна України з біатлону через цей препарат втратила двох спортсменів – Ольгу Абрамову і Артема Тищенка. Також мілдронат був виявлений у крові російського велогонщика Едуарда Ворганова, шведської легкоатлетки Абеби Арегаві та спортсмена з Ефіопії Ендешоу Негессе. І список може поповнюватись, адже мілдронат достатньо довго виводиться з організму, а допінг-проби в наш час обробляються все більш уважно.

Яке покарання чекає Шарапову?

Вже з 12 березня росіянці заборонено брати участь у офіційних змаганнях. А от остаточні строки дискваліфікації стануть відомі лише після детального розгляду справи у Міжнародній федерації тенісу. Максимальний строк заборони для Шарапової може скласти 4 роки, що, беручи до уваги вік росіянки (28 років), може поставити хрест на її тенісній кар’єрі.

Як краща російська тенісистка Шарапова повторила помилку біатлоністів з України - фото 2

Проте вже зараз експерти говорять про те, що покарання для Марії навряд чи буде таким суворим. Щиросердне зізнання Шарапової у скоєному та її величезний авторитет у спортивному світі мають вплинути на рішення федерації і росіянка може розраховувати на дискваліфікацію лише до кінця поточного року.

Але є і інша сторона цієї проблеми для тенісистки – репутаційна. Вже зараз про припинення співпраці з Шараповою повідомили її спонсори з компанії Nike, а згодом вчинок представників відомого бренду можуть повторити і інші партнери Марії, беручи до уваги ще й те, що нинішній рік – олімпійський, і ніхто з великих компаній не хоче мати справу з партнером, у якого є "допінгова пляма" на репутації. Отже навіть не спортивні, а фінансові негаразди можуть стати головним негативним наслідком для Шарапової за результатами всієї цієї історії.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор