Виліт в економ-режимі. Чому Світоліній треба забути назви тенісних турнірів

Українка Еліна Світоліна знову не стане переможницею турніру серії Великого шолома

Цього разу українській першій ракетці не підкорився Ролан Гаррос. Цього року Світоліна була не просто однією з претенденток на перемогу у Відкритому чемпіонаті Франції, вона була однією з головних фавориток разом з румункою Сімоною Халеп. Тією самою Халеп, яку Еліна просто знищила у фіналі попереднього грунтового турніру в Римі. А тому саме нашу співвітчизницю всі вважали "номером першим" серед претенденток.

Втім, як ми вже нагадували перед стартом Ролан Гаррос, у Світоліної дуже важкі відносини з турнірами Великого Шолому, і її статус фаворитки не означав рівно нічого, аж поки в руках українки не опиниться довгоочікуваний трофей.

Не опинився. Світоліна зупинилася в третьому колі, програвши представниці Румунії. От тільки не тій самій Сімоні Халеп, з якою Еліну ставили на вершину списку фаворитів, а більш скромній її співвітчизниці, 31-й сіяній Міхаелі Бузарнеску. Світоліна програла в двох сетах, знову змусивши експертів та її відданих фанатів мучити себе питанням: "Що відбувається з однією з кращих тенісисток світу на Великих Шоломах?".

Після серії невдач на Ролан Гаррос, Australian Open, Вімблдоні та US Open вже можна сміливо робити невтішний висновок: справа в психології. Можливо навіть не в тій психології, яка про нерви і про тремтіння колінок, а в тій, яка змушує тенісистку на підсвідомості вибирати неправильну тактику на матчі і турніри загалом. Не виключено, що свій внесок в це роблять і тренери, але довгі роки спостережень схиляють все ж до фігури самої Світоліної. Матчі і суперниці, які так просто даються їй на менш престижних турнірах, перетворюються на якесь жахіття на Шоломах, і все через ставлення до них з боку Світоліної.

Вона скільки завгодно може говорити про однакове налаштування на умовний турнір в Римі та на Ролан Гаррос, але збоку чудово видно, що це не так. Причому не так завжди по-різному. Іноді Еліна вже з перших раундів "виплескує" себе на корті, втомлюючись ментально вже до третього-четвертого кола, а іноді – як цього року у Франції, Світоліна самовпевнено не намагається включатися на повну потужність у перших колах, аби зберегти максимальну свіжість та настрій на вирішальні битви. Кожного разу такий дисбаланс у психологічній підготовці грає погану роль у результатах українки на Шоломах. Цього разу вийшло так, що намагання поберегти кращу гру до чвертьфіналу та подальших етапів вилилося у те, що знайшлася суперниця, яка цим економ-режимом Світоліної скористалася.

Що робити, аби уникнути подібного в подальшій кар'єрі Еліни? Відповідь на це питання може дати лише крутий спортивний психолог, завдання якого – зробити так, щоб всі турніри Світоліна сприймала як однакові. Зробити це неймовірно важко, особливо для молодої емоційної дівчини, для якої самі слова "Ролан Гаррос", "Вімблдон" та інші вже є приводом для неспокою. Але поки для Світоліної назви турнірів Великого Шолому не стануть звучати буденно, а матчі на них не стануть в один ряд з поєдинками на інших турнірах, виграти один з чотирьох головних трофеїв у світі тенісу Еліні буде неймовірно важко. Навіть незважаючи на свій високий клас. Нажаль, з кожним новим Шоломом ми в цьому вкотре переконуємося.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор