Посол України в Білорусі не вірить у зізнання журналіста Шаройка в "катівнях КДБ"

Посол України Ігор Кизим сподівався, що ситуація із затриманим українським журналістом Павлом Шаройко швидко вирішиться

Про це дипломат повідомив, коментуючи заяви представника КДБ Білорусі про зізнання Шаройка у шпигунстві, повідомляє Depo.ua.

Зокрема, український журналіст начебто визнав, що його координував співробітник головного управління розвідки Міноборони України Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям посади радника посольства України.

Посол Кизим уточнив, що Скворцов обіймав посаду першого секретаря посольства.

"Вони навіть не знають, як правильно називається його посада, що говорить про те, що якось спонтанно було зроблено все це справа", - сказав посол Кизим.

Він також повідомив, що Скворцов покинув Білорусь відразу ж після того, як була отримана відповідна нота з МЗС республіки.

"Ми не хотіли надавати цьому розголос, тому що з урахуванням наших дружніх відносин і високого рівня партнерства дипломата легше прибрати. З журналістом все складніше, тому що це публічна фігура. Йому почали дзвонити його роботодавці, питати, чому не пише. Я скільки міг пояснював, що поки він десь відпочиває там. Я ж думав, що це швидко все вирішиться, вони (КДБ. - БелаПАН) зрозуміють свою помилку, і це непорозуміння буде усунуто дуже швидко. Але виявилося, що там, напевно, у КДБ Республіки Білорусь свої якісь думки", - розповів посол.

Але він відмовився коментувати заяву представника КДБ про зроблене Шаройком визнання.

"Я не буду коментувати те, що визнається в катівнях КДБ. Не знаю, яким чином зізнався він там чи не признався. Те, що він колишній військовий, ні для кого не є секретом, він працював в Міністерстві оборони, у нього звання якесь є. Але я там не був, коли він щось говорив в КДБ", - сказав посол.

За словами Кизима, інтереси Шаройка як і раніше представляє державний адвокат.

"Тут специфіка в тому, що це може бути тільки адвокат, який має спеціальний допуск якийсь, а їх не так багато", - зазначив він.

Консул зустрічався із затриманим громадянином України один раз. На момент зустрічі Шаройко на умови утримання не скаржився.

"Ми запросили ще одну зустріч. Відповідну ноту в МЗС відправили із запитом в СІЗО, але поки відповіді немає. Дружині минулого тижня було відмовлено в зустрічі з ним. Ми з самого початку просили зустріч для дружини, але не дозволили", - сказав посол України.

Нагадаємо, що 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що правоохоронці в Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві.

Згодом стало відомо, що суд Білорусі заарештував Шаройка на два місяці. Нардеп від "народного фронету" Дмитро Тимчук заявив, що вимагатиме санкцій проти Білорусі у зв'язку із затриманням Шаройка.

Крім того, в рамках цього "шипгнуського" скандалу, у Білорусі оголосили персоною нон-грата радника посольства України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme