Що відомо про Максима Ярового, який здобув для України "золото" Паралімпіади

Український паралімпієць Максим Яровий виборов золоту нагороду на Іграх в Пхьончхані

Що відомо про Максима Ярового, який здоб…

Максим Яровий став паралімпійським чемпіоном в лижній гонці на 15 кілометрів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

Що ж відомо про українського чемпіона:

Максим Яровий народився 3 жовтня 1989 року в селі Ковалівка Миколаївської області. Інвалідність отримав у віці 15 років у результаті нещасного випадку — впав з містка на насипу — з 8-метрової висоти, пошкодивши хребет. Хлопець переніс дві складні операції і довгий час не міг навіть сидіти. Після цього отримав інвалідність 1-ї групи.

Нещасний випадок не завадив Максиму займатись спортом, адже з 21 року розпочав тренування в Миколаївському регіональному центрі фізкультури і спорту інвалідів "Інваспорт". Спочатку займався плаванням в плавальному басейні "Водолій".

Ключовою людиною в житті Ярового став миколаївський спортсмен Олександр Васютинський, що сам брав участь у трьох зимових Паралімпійських іграх. Він переконав Максима зайнятись лижними перегонами і сам почав його тренувати. З новим наставником Максим став майстром спорту України із зимових видів спорту інвалідів.

Згодом Максим Яровий дебютував бронзовою медаллю у довгому біатлоні у фінляндському Вуокатті. На цих же змаганнях у січні 2014 року зайняв 1-е місце з лижних перегонів (коротка дистанція) та 2-е з лижних перегонів (середня дистанція).

На зимовій Паралімпіаді у Сочі отримав срібну медаль у біатлоні на дистанції 7,5 км сидячи, срібну медаль у лижних перегонах на дистанції 10 км сидячи і бронзову медаль у лижному спринті на дистанції 1 км сидячи.