Олімпійська надія України №2. Чому Абраменко може здивувати в Пхьончхані

Україні на зимових Олімпійських Іграх-2018 не пророкують багато медалей, а єдиним видом спорту, в якому нагороди можуть бути, називають біатлон. Втім, герой цього матеріалу збирається посперечатися з фахівцями

Олімпійська надія України №2. Чому Абрам…

Олександр Абраменко – 29-річний спортсмен з Миколаєва, який завоював олімпійську ліцензію у фрістайлі, а точніше – одному з його видів, лижній акробатиці.

Олімпіада в Кореї стане для Абраменка вже 4-ю в кар'єрі, тож Олександра можна сміливо називати справжнім ветераном українського зимового олімпійського спорту. І в Пхьончхані він цілком може розраховувати на дещо більше, ніж просто участь. Втім, про все по черзі.

Що таке лижна акробатика?

Вид фрістайлу, в якому спортсмени зі спеціально спрофільованого трампліну здійснюють серію з двох різних за складністю стрибків. Трампліни бувають трьох видів: великий (потрійний) – висота 4,05 метри, ухил 70 градусів; середній (подвійний) – 3,5 метри, 65 градусів; малий (сальтовий) – 2,1 метри, 55 градусів. Зона приземлення повинна бути покрита пухким снігом. Очки нараховуються за техніку відриву від трампліну, за траєкторію польоту, а також за фігуру і приземлення. П'ятеро суддів оцінюють фігуру (з 7 балів), ще двоє суддів оцінюють приземлення (з 3 балів).

Найбільшу і найменшу оцінку за політ відкидають, а три оцінки, що залишилися, підсумовують. З оцінок за приземлення виводять середню оцінку і множать її на три. Отримані суми за політ (максимум – 21 бал) і приземлення (максимум – 9 балів), складають і множать на коефіцієнт складності елемента. За найбільшою кількістю балів і визначається переможець.

Чому експерти не називають в числі фаворитів Абраменка

Перша причина – Україна не відзначається багатими традиціями у зимових видах спорту взагалі, а у фрістайлі – поготів. Як розповідає сам Абраменко, йому взагалі немає де тренуватися на території нашої держави, тому доводиться їздити за кордон, а на це не завжди вистачає коштів.

"Який сенс залучати когось популяризувати фристайл, якщо спортсменам ніде навіть тренуватися? Тобто немає сенсу кликати молодих хлопців займатися спортом, тому що у нас фінансування йде з боку держави тільки тоді, коли ти вже претендуєш на якийсь результат. Початківцям просто ніде тренуватися, а виїжджати за кордон – це великі гроші, які деякі просто не можуть собі дозволити. Якби у нас були бази у країні, на яких можна було б тренуватися, то тоді можна було б і говорити про розвиток і залучення. Про популяризацію спорту. А так про це і нічого говорити. Якщо ніде тренуватися, то ні про які результати не може бути й мови", - заявляв нещодавно спортсмен.

Тож тренування українців не такі якісні, як у конкурентів, екіпіровка теж не на рівні кращих фристайлістів світу, тому й схиляються експерти, відзначаючи фаворитів Олімпіади у цьому виді, до багатьох інших кандидатур, а Абраменка називають в кращому випадку "темною конячкою" змагань у Кореї.

Чому Абраменко може здивувати і поборотися за медаль

Де українцям не вистачає якості у підготовчому процесі та амуніції, там вони добирають характером та силою волі. Це можна побачити і на прикладі біатлоністів, які кілька років змагалися із застарілою зброєю, і на прикладі нещодавнього герою нашого матеріалу скелетоніста Гераскевича, який здобув історичну ліцензію на Олімпіаду. І Абраменко також не виключенні із правил – Олександру не вистачає якості в умовах для тренування, але високі результати цей спортсмен показує. І так вже багато років.

Абраменко вісім разів потрапляв на подіуми на етапах Кубка світу. Він завойовував Малий глобус у фрістайлі як кращий лижний акробат сезону. Він постійно в десятці або поблизу неї в загальному заліку лижних акробатів світу в останні чотири роки, а головне – він прогресує від Олімпіади до Олімпіади!

Дивіться самі: в Турині-2006 він був 27-м, через чотири роки в Солт-Лейк-Сіті вже 24-м, а в Сочі-2014 Абраменку лише трохи не вистачило до медалі – він став 6-м. То може в Пхьончхані нарешті Фортуна посміхнеться українцю?

Звичайно, біатлон – "наше все", але якщо казати про наступного в списку медальних надій України одразу за біатлоністками, то там буде саме Абраменко, який має досвід великих перемог.

Відеотека Абраменка

До вашої уваги кілька відео з виступів українського фристайліста.

Ось виступ Абраменка на етапі Кубка світу в Мінську, де він посів друге місце.

А це два виступи на етапі в Норвегії, коли Абраменко взяв бронзу.

Нарешті ще один виступ в Мінську, де Абраменко цього разу вже переміг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme