ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

КНДР на Олімпіаді-2018: Послаблення санкцій, нові ключки та заборонений Galaxy Note 8

Сьогодні у південнокорейському Пхьончхані стартують зимові Олімпійські ігри

Depo.
9 лютого 2018 10:00
ФОТО: depo.ua

Попри загрозливий норовірус через який в олімпійському селищі спортсмени навіть за стіл не можуть сісти без дезінфекції рук, а також загрозу хакерських атак із КНДР, націлених на американських спортсменів, церемонія відкриття Ігор-2018 стартує сьогодні по 12 за Києвом.

Найбільш цікавою і дещо романтичною подією нинішньої Олімпіади буде участь збірної КНДР. Кім Чен Ин, який незадовго до Ігор проводив випробування водородної бомби, трошки заспокоївся. Спортсмени його країни на церемонії відкриття пройдуть під одним прапором з представниками Південної Кореї. А на самій Олімпіаді виступить об'єднана жіноча хокейна збірна. Чоловічої хокейної команди з КНДР не буде. Хокеїсткам з КНДР дадуть нові ключки на турнір, але їх заберуть після змагання. Так вже було в 2017-му на хокейному турнірі в Новій Зеландії, куди КНДР приїхали з дерев'яними ключками, які не використовуються у сучасному хокеї ще з 90-х. Форму надаватиме фінська компанія Lahta замість офіційного спонсора Nike. Останні побоюються американських санкцій за поставку продукції громадянам КНДР. До того ж, і самі спортсмени з КНДР не хочуть одягати американські речі.

Делегація КНДР в Пхьончхані нараховуватиме 22 людини (10 спортсменів у 4 видах спорту).

Цікаво, що Південна Корея навіть змушена була послабити санкції проти КНДР заради Олімпіади. 7 лютого в Південну Корею прибуло судно з музикантами і танцюристами з делегації КНДР. Згідно із накладеним на Пхеньян обмеженням, кораблі цієї країни не мають права з'являтися в прибережних водах Південної Кореї. Як пише The New York Times, санкції були послаблені для того, щоб корабель увійшов у води Сеула. Але делегація КНДР заявила, що на кораблі мало палива, і Південна Корея має його дозаправити. Такий випадок суперечить міжнародним санкціям, які забороняють поставку палива Пхеньяну. Наразі рішення ще немає.

До речі, Associated Press нагадує, що санкційні послаблення будуть вже не вперше. 31 січня в КНДР на спільні змагання вирушили лижники з Південної Кореї. Американські санкції забороняють будь-кому літаку, який відвідував Північну Корею, протягом півроку літати в США. Сеул вмовив Вашингтон зробити виняток для лайнера авіакомпанії Asiana Air, який доставив південнокорейських лижників в КНДР і санкції компанію оминули.

Окрім спортсменів, санкції послаблять і щодо офіційних осіб. В Пхьончхані з'явилася Кім Е Чжон, сестра Кім Чен Ина, і ще кількох високопоставлених осіб з КНДР, які знаходяться в американських і міжнародних санкційних списках.

Ще один цікавий епізод - офіційний спонсор ОІ-2018 Sumsung дарує спортсменам з КНДР подарунки - новий Samsung Galaxy Note 8. Але його додому вони забрати не зможуть - бо в КНДР заборонено користування. Та і взагалі, їм навряд чи дозволять використати телефон навіть на Олімпіаді.

Якщо повернутися до церемонії відкриття і маршу спортсменів під спільним прапором, у Пхьончхані це буде далеко не вперше. Як пише видання Vox, спортсмени з КНДР та Південної Кореї йшли разом дев'ять разів, включно із Олімпіадою в Афінах у 2004, коли несли біло-блакитний прапор, що символізував об'єднану Корею. А також у Турині в 2006-му. Востаннє вони марширували разом на Азійських зимових іграх у 2007-му.