Чотирнадцятий день Олімпіади: Росія повертає "вкрадене" і "ж…па" українського біатлону
На Олімпійських іграх-2018 завершився черговий змагальний день, який приніс з собою нові теми для обговорення спортивним вболівальникам
На Depo.Сектор огляд найсвіжіших та найцікавіших подій у Пхьончхані.
ТЕМА 1. "Смерть" останньої медальної надії
Жіноча біатлонна естафета була останньою медальною надією України в Пхьончхані, навіть букмекери ставили українок у Топ-3 фавориток гонки. Але реалізуватися сподіванням не вдалося, на що були як спортивні, так і не спортивні причини. Про останні поговоримо у наступному абзаці. Тут же виокремимо лише спортивну сторону медалі (точніше – її відсутності). Погода на трасі була поганою – вітер та сніг, стрільба більшості з українських учасниць знову не вдалася, а про швидкість і говорити нічого – здається, наші тренери прогадали з виходом на пік форми в олімпійський сезон, і в Кореї ми всі це побачили на власні очі.
Втім, після естафети українок розмови ще довго будуть точитися не навколо власне гонки, а навколо того, що сталося до її початку…
ТЕМА 2. Валя Семеренко і "команда-ж…па"
Українська біатлоністка Валентина Семеренко за декілька годин до початку естафетної гонки, до якої вона не потрапила за рішенням тренерського штабу, почала дуже багато писати в соцмережі Facebook. Нижче ми наведемо декілька "скрінів" із коментарями Валі, але головна ідея послань спортсменки була такою: тренери її "кинули", не поставивши на гонку, відбір на гонки взагалі проводиться аби як, а не за спортивним принципом, і взагалі перший коментар Валі підсумував все сказане нею пізніше: "Знаєте, вболівальники, у нас не команда, а просто ж…па".
Не знаємо, яка насправді ситуація в команді українських біатлоністок (хоча тепер очевидно, що погана), але чи варто було Валентині за кілька годин до старту вносити зайву нервовість у дії своїх колег по команді? Здається, відповідь на це питання очевидне. Як і те, що українські біатлоністки повністю провалили Ігри-2018 в Пхьончхані.
ТЕМА 3. Росіян змусили повернути медаль
Історія з керлінгістом збірної ОАР (олімпійських атлетів з Росії) Олександром Крушельницьким завершилася. Він визнав порушення антидопінгових правил, а у Федерації керлінгу Росії заявили, що повернуть бронзові медалі Крушельницького та його партнерки та дружини Анастасії Бризгалової, ці нагороди перейдуть до норвезької пари, яка фінішувала 4-ю в дабл-міксті на Іграх-2018.
ТЕМА 4. Керлінгісти – пішки у великій грі?
Шансів відстояти своє чесне (як запевняє сам спортсмен) ім'я у Крушельницького взагалі не було. Російська сторона відмовилася від слухань по справі Крушельницького в Спортивному арбітражному суді. Незважаючи на те, що раніше росіяни запевняли всіх, що їх спортсмена підставили, зараз ніякого захисту керлінгіста не було – просто визнали провину і все. Кажуть, це зроблено в якості частини "великої гри" і домовленості з МОК: якщо росіяни не будуть сильно шуміти через цей допінг-випадок, то їм можуть дозволити все ж пройти під власним прапором на церемонії закриття Олімпіади в Пхьончхані. Так що Крушельницького і його партнерку просто "здали".
ТЕМА 5. Норвегія та Німеччина розіграють першу сходинку медального заліку
Дуже цікаві справи у боротьбі за звання найбільш успішної країни на Іграх-2018. Німеччина та Норвегія йдуть впритул за кількістю "золота" в Кореї, і хоча скандинави випереджають німців за загальною кількістю нагород (і, схоже, вже не віддадуть першість в цьому компоненті), головний критерій – все ж золоті медалі, і тут все вирішиться в останні дні. Подивимося, на чию користь.
Топ-5 лідерів медального заліку Олімпійських ігор-2018:
1. Норвегія: 13 золотих 12 срібних 10 бронзових
2. Німечична: 13 - 7 - 5
3. Канада: 9 - 7 - 8
4. США: 8 - 7 - 6
5. Нідерланди: 7 - 6 - 4
…19-20. Україна – 1 золота
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Олімпіада-2018