Українці не фінішували у скіатлоні на Олімпіаді в Пекіні

На Олімпійських іграх у Пекіні розіграли другу медаль у лижних перегонах

Журналіст Depo.Сектор
Українці не фінішували у скіатлоні на Ол…

Про це повідомляє Depo.Сектор із посиланням на Суспільне. На старт для виступу в скіатлоні вийшли чоловіки, які мали подолати дистанцію 30 км.

Змагання на Олімпіаді-2022 у скіатлоні стали другими у Пекіні. У перший змагальний день Олімпійських ігор на старт вийшли жінки, а чемпіонкою стала норвежка Тереза Йохауг.

Україну у чоловічому скіатлоні мали представити два лижники – Олексій Красовський і Руслан Перехода. Для Красовського це третя Олімпіада, у той час, як для Переходи – другі (після Сочі 2014-го року він був гайдом на Паралімпіаді-2018, де разом із лижником Юрієм Уткіним здобув золото та бронзу).

Головними претендентами на перемогу у скіатлоні були норвезькі лижники. Лише на останньому чемпіонаті світу відразу п'ять норвежців потрапили у топ-6, причому Зімену Гегстаду Крюгеру та Гансу Крістеру Холунну вдалося вибороти срібло та бронзу.

Проте основна увага у чоловічому скіатлоні зосереджена між норвежцем Йоганнесом Клебо, а також представником ОКР Алєксандром Большуновим. У скіатлоні Клебо зупинився за крок від медалі на чемпіонаті світу 2021-го року, а ось Большунов випередив усіх росіян.

Однак боротьби між Клебо та Большуновим не вийшло. Лише на дистанції 2.5 км представник ОКР і норвежець йшли поруч один із одним. Однак у подальшому Клебо розпочав відставати від Большунова: на позначці 7.5 км норвежець поступався опоненту на 11 секунд. А вже на 10 км відставання зросло на 27 секунд.

Першу частину гонки лідером закінчив фін Ііво Нісканен. Проте перевага фінського лижника над Большуновим склала усього 0.6 секунди, і вже у вільному стилі представник ОКР розпочав відриватися від фіна.

У підсумку Большунов втримав лідерські позиції у гонці. І здобув перше чоловіче золото у лижних перегонах на Олімпіаді-2022. Щодо Йоганнеса Клебо, то він фінішував за межами топ-20.

Українські лижники ж не дійшли до фінішу. І Красовського, і Переходу перегнали лідери на коло, тому вони закінчили змагання достроково.