Тріумф ветерана, "дерев’яна" медаль, фіаско США. Яким був третій день Олімпіади

На Олімпійських іграх у Японії завершився третій змагальний день, який приніс збірній України другу бронзову медаль

Любомир Чотирбок

На Depo.Сектор найцікавіші події третього дня Олімпіади.

Тріумф Рейзліна. У поєдинку за бронзу українець обіграв Андреа Сантареллі з Італії з рахунком 15:12. Це перша в історії України медаль Олімпійських ігор в чоловічій шпазі. Вперше за 17 років Україна пройшла до півфіналу в чоловічому фехтуванні. На Олімпіаді-2004 українець Владислав Третьяк виборов бронзу в шаблі.

Для 37-річного Рейзліна Ігри в Токіо дебютні. "Після бою радів, вперше за тривалий час навіть закричав, – зазначив Рейзлін. – Зазвичай я не кричу, тому що якщо буду кричати, то сил не залишиться. Відразу після бою радів, зараз – не знаю. Хочеться також команді принести медаль".

"Після півфіналу дуже засмутився, тому що хотілося потрапити в фінал, – додав український фехтувальник. – Засмутився і довелося себе ламати, перебудовуватися, щоб поборотися за бронзу. Якби я вийшов на фінал відразу після півфіналу в такому стані, то точно нічого не виграв би. У нас, фехтувальників, є таке поняття "Людина потрапила в свій день". У Каннона в цей день горіло. Навіть не здивувався, що француз виграв на Олімпіаді, він дуже добре фехтує".

"Про себе не можу сказати, що я феєрія або фантастично фехтував, – зауважив шпажист. – На тому ж чемпіонаті світу я фехтував значно краще. Суперник у бронзовому фіналі? Мабуть, це третій бій з ним, попередні рази я програвав. Він дуже сильний боєць, один із лідерів світового рейтингу, так само, як і я, призер чемпіонату світу. З ним дуже важко фехтувати, як і з будь-яким італійцем. Не можу сказати, чого я очікував. Коли розпочав програвати 0:3, то це не здивувало. Я міг вийти вперед з таким рахунком, а потім програти бій. Тут же я розпочав програвати, але вдалося зрівняти. Тренер-батько дає дуже цінні поради. Я намагаюся до них прислухатися, деколи виходить, деколи ні. Вийшло".

"Перша олімпійська медаль в 37 років? Можна навіть в 20 розпочати фехтувати і чогось домогтися в нашому виді спорту. Вік, крім досвіду, жодної ролі не грає. Попередню Олімпіаду виграв 20-річний Пак Сен Йон у 40-річного Імре, у якого досвіду, як у дурня фантиків. І медалі Олімпіади у нього були. Але ведучи в рахунку 14:10, він програв пацану. У нас дуже непередбачуваний вид спорту", – підсумував Рейзлін.

Знову четверте місце в кульовій стрільбі. На своїх п'ятих Олімпійських іграх Олені Костевич не вистачило зовсім трохи для медалі. Наша спортсменка пройшла кваліфікацію і вийшла у фінал з 8-ми спортсменок, але там зупинилася за крок до медалі.

Після 10-ти пострілів українка навіть ішла на третьому місці, але наприкінці виявилася слабшою від суперниць – 4-те місце, яке самі спортсмени називають "дерев’яною медаллю". "Розпочинати важко, це перший старт. У кваліфікації складно було зловити хвилю спокою. Сподіваюся, що весь адреналін вже вийшов, далі буде спокійніше", – сказала Костевич після фіналу.

У Костевич буде ще шанс відігратися. Нехай вона стала четвертою в дисципліні, де вона взяла золото Афін, попереду – стрільба з автоматичного пістолета, де українка ставала чемпіонкою світу 2018-го року.

Патріотична Світоліна. Четвертий номер посіву на Олімпіаді Еліна Світоліна зустрічалася в першому раунді з німкенею Лаурою Зігемунд. Матч вийшов неоднозначним для українки: вона легко виграла перший сет 6:3, але поступилася в другому – 5:7. У вирішальному сеті Еліна зібралася і все ж дотиснула суперницю – 6:4.

Українка зробила 2 подачі навиліт, допустила 4 подвійні помилки, реалізувала 7 з 14 брейк-пойнтів. Матч тривав 3 години 6 хвилин. В 1/16-ій фіналу Світоліна зіграє з представницею Австралії Айлою Томляновіч. Варто нагадати, що Еліна залишилася єдиною українкою в одиночних змаганнях тенісного турніру.

Свій успіх Еліна Світоліна прокоментувала досить патріотично: "В Україні Олімпіада, напевно, навіть важливіша від "Великих шоломів". Я розумію, наскільки це особливий турнір. Я люблю грати за країну, за прапор. Кубок Біллі Джин Кінг чи Олімпіаду не можна приймати як даність. На звичних турнірах ми граємо щотижня, а ці – особливі. Так що я залишу тут усі сили".

Невдача Зантараї. Дзюдоїст-ветеран не зміг поборотися за медалі. Швидше за все, це був його останній великий турнір. В 1/16-ій фіналу проти іспанця Альберто Гайтеро Мартіна він пройшов у наступний раунд тільки на 5-ій хвилині додаткового часу.

В 1/8-ій фіналу Зантарая проводив поєдинок проти словенця Андріана Гомбока і програв. 33-річний українець, для якого це остання Олімпіада, коротко та гнівно прокоментував свою поразку: "Нічого не вийшло, я програв. Це означає, що я не такий сильний".

Баскетбольна сенсація. Збірна США з баскетболу програла команді Франції (76:83) на старті Олімпіади в Токіо. Для команди США ця поразка стала першою в фінальних турнірах Олімпіад з 2004-го року. Тоді, на Іграх в Афінах, американці поступилися Аргентині на стадії півфіналу.

До поразки від французів у команди США була серія з 25-ти перемог поспіль на Олімпіадах. На Іграх 2008-го, 2012-го та 2016-го років американці ставали олімпійськими чемпіонами, виграючи всі матчі баскетбольного турніру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Олімпіада