Олімпіада в Пекіні. День 9: Пристрасний виступ біатлоністів, прогрес фігуристів

У суботу, 12-го лютого, розіграли шість комплектів медалей

Журналіст Depo.Сектор
Олімпіада в Пекіні. День 9: Пристрасний…

Найбільше надій в українських уболівальників на біатлоністів. І вони сьогодні справді дуже старалися.

Другим особистим стартом у чоловіків на Олімпіаді-2022 став чоловічий спринт. На старт вийшли 94 біатлоністи, у тому числі й чотири українці.

Головною зміною у складі чоловічої збірної України стало повернення головного тренера Юрая Санітри. Тренер перебував на самоізоляції упродовж двох тижнів, але встиг її покинути перед спринтерською гонкою.

Дмитро Підручний вдруге поспіль боровся за високі місця. Після першої стрільби український біатлоніст займав проміжне четверте місце. Однак стійку Підручний чисто не відпрацював, не закривши першу мішень. У підсумку він пішов на коло штрафу, але все одно зберігав шанси на потрапляння у топ-10.

Проте втриматися у топ-10 не вдалося. На останньому колі він програв 33 секунди, посівши лише 13-те місце.

Намагався покращити результат України у спринті Артем Прима. Він так само, як і Підручний, закрив усі мішені за підсумками першої стрільби і програвав лише дев'ять секунд Підручному за підсумками цього вогневого рубежу. На другій стрільбі і Прима не закрив усі мішені, пішовши на одне коло штрафу. Але у топ-20 втримався, програвши на фініші Підручному лише одну секунду.

І Підручний, і Прима оновили особисті рекорди у виступах на Олімпіаді. Причому Підручний зробив це вдруге поспіль: в індивідуальній гонці лідер збірної України посів 18-те місце.

Біатлонна програма на Олімпіаді перейшла за екватор – розіграли вже 6 з 11-ти комплектів медалей. Якщо у переслідування потрапили топ-60 найкращих за підсумками спринту (виступлять 3 українці – Дмитро Підручний, Артем Прима та Антон Дудченко), то в масстарт принцип відбору інший. У цій дисципліні виступають лише 30 спортсменів.

На Олімпійських іграх-2022 у Пекіні розпочалися змагання в танцях на льоду. Фігуристи стартували з ритмічного танцю, в якому відбиралися до фінальної частини – довільного танцю. До нього проходили 20 із 23-ох дуетів.

За вихід до довільного боролася й українська танцювальна пара – Олександра Назарова та Максим Нікітін. Вони єдині зі збірної України з фігурного катання-2022 брали участь у попередніх Іграх-2018 у Пхьончхані. Проте тоді вони не змогли відібратися до вирішального етапу змагань, зупинившись на 21-му місці.

Українська пара виходила на лід у першій групі учасників: вони виконували ритмічний танець під "Hit The Road Jack" під третім стартовим номером. Назаровій та Нікітіну вдалося покращити результат, порівняно з командним турніром, але оцінка все одно була не надто високою й майже на 10 балів поступалася їхньому особистому рекорду (75.46) – 65,53.

Українців розчарував результат, вони думали, що не подолають кваліфікацію й цього разу. Проте врешті їхніх балів виявилося вдосталь для того, щоб потрапити до довільного танцю. Від 21-го й 22-го місць, на яких розмістилися дуети з Німеччини та Японії, Олександру та Максима відділили всього 0,06 та 0,12 бала.

Таким чином Україна вперше з 2010-го року змагатиметься в довільному танці на Олімпійських іграх. Востаннє кваліфікацію в цій дисципліні долали ще Ганна Задорожнюк та Сергій Вербило: на Іграх у Ванкувері вони посіли 16-те місце.

До речі, вп'яте за Олімпіаду та вже втретє у фігурному катанні встановили новий світовий рекорд. До цього найкращі бали в історії в Пекіні показали китайці Суй Веньцзін та Хань Цун (у короткій програмі спортивних пар у командних змаганнях) та американець Нейтан Чен (у короткій програмі чоловіків у особистих змаганнях).

Третій рекорд встановив французький танцювальний дует – Ґабріелла Пападакіс і Ґійом Сізерон. Чинні віце-чемпіони Олімпійських ігор, а також чотириразові чемпіони світу, стали лідерами змагань після ритмічного танцю. За свій виступ вони заробили 90,83 бала.

За сучасної системи оцінюванні це найвищі бали, які будь-коли отримували фігуристи в цьому виді програми. Пападакіс і Сізерон на 0,8 бала перевершили власний світовий рекорд, який вони встановили на етапі Гран-прі в Японії – NHK Trophy 2019-го року – 90,03.

А загалом, сьогодні тріумфували такі спортсмени. Американські сновбордисти Нік Баумгартнер і Ліндсі Джекобелліс завоювали золоті медалі борд-кросу у змішаних парах. Жіноча збірна Росії виграла лижну естафету 4x5 км на Олімпіаді у Пекіні.

Ковзаняр Гао Тіньюй приніс Китаю 4-те золото домашніх Ігор. Норвежець Йоханнес Бьо став переможцем біатлонного спринту. 8-му золоту медаль Норвегії приніс Маріус Ліндвік у стрибках із трампліну. 8-му золоту медаль Німеччини принесла Ханна Найзе у скелетоні.

Збірна Німеччини лідирує у медальному заліку Олімпіади-2022.