Олімпіада в Пекіні. День 12: Біатлонна драма для ОКР і погана стрільба українців

Сьогодні на Олімпійських іграх у Китаї минув одинадцятий змагальний день

Любомир Чотирбок

Найбільший інтерес викликала чоловіча естафета з біатлону. Однак збірна України відверто провалила стрільбу, що змусило пробігти аж 4 штрафні кола, після чого про медалі можна й не мріяти. Та все ж наша команда на фініші спромоглася стати дев’ятою – за таких обставин це більш-менш прийнятно.

За день перед стартом естафети стало відомо, що початок гонки відбудеться на дві з половиною години раніше через прогнози синоптиків. Очікувалося, що біатлоністам доведеться проводити гонку в умовах наднизької температури – менше -15 градусів. Тому й стартували раніше.

Розпочалося все, як зазначило Суспільне.Спорт, для України неоднозначно. Богдан Цимбал на двох вогневих рубежах використав лише два додаткові патрони та виходив на останнє коло на другій позиції. Проте на останньому колі програв 40 секунд, що пояснив проблемами, пов’язаними з особливістю траси. І замість другої позиції опустився на дев’яту.

На другому етапі Артема Прими проблеми у збірній Україні не закінчилися. Хоча на першій стрільбі біатлоніст повернув команду до боротьбі у групі, на стійці Прима пішов на коло штрафу, з якого вийшов з 2-хвилинним відставанням від лідерів.

Третій етап збірна України на чолі з Антоном Дудченком розпочала 12-ою. Біатлоніст повернув команду у топ-10 після першої стрільби, але у другій повторив долю Прими, вирушивши на одне коло штрафу. Тож перед вирішальним четвертим етапом Україна йшла 11-ою.

Підручний повернув Україну у топ-10 завдяки колу штрафу у Швейцарії. І у кращому випадку міг би зачепити українську збірну за топ-8. На останній стрільбі він заробив ще два кола штрафу. Але навіть за таких умов піднявся на 9-те місце – Австрія також не закрила дві мішені на вогневому рубежі. І у підсумку її втримав.

Олімпійськими чемпіонами в естафеті під акомпанемент синьо-жовтих прапорів у Пекіні стали норвежці.

Завдяки двом колам штрафу від ОКР, які всю гонку йшли лідерами, Норвегія пішла з останнього вогневого рубежу першою та втримала золото у боротьбі з Францією.

На фініші українські журналісти, які перебували там, вітали всіх українськими прапорами. А потім, наче насміхаючись, розмахували прапорами під час фінішу росіянина Едуарда Латипова, який фінішував третім.

Як зазначили самі журналісти, цим жестом вони хотіли підтримати українських спортсменів.

Є певні надії в нас на лижну акробатику. Чоловічу збірну України у фіналі цієї дисципліни представлять два спортсмени. За підсумками кваліфікації до вирішального раунду змагань пройшли Олександр Абраменко й Олександр Окіпнюк, тоді як Дмитро Котовський завершив виступи на турнірі.

Абраменко й Окіпнюк пробилися до топ-12 найкращих з різними результатами. Першому вистачило одного стрибка, щоб автоматично відібратися далі, а Окіпнюк виконував два стрибки, зокрема, у другій спробі робив елемент, який до того ніхто на Олімпіадах не виконував.

Французька гірськолижниця Камілла Черутті впала й отримала серйозні травми під час змагань у швидкісному спуску. Після падіння її евакуювали з траси, змагання на цей момент призупинили.

Золото виграла швейцарська гірськолижниця Корін Зутер. Срібним призером стала представниця Італії Софія Годжа. Бронза дісталася її співвітчизниці Наді Делаго.

Уперше на Олімпійських іграх у Пекін увесь комплект нагород на одному турнірі виграла одна команда. Відбулося це за підсумками змагань у бобслей-двійках.

У відборі на Олімпіаду Німеччина здобула максимальну кількість квот – три (так само, як і Канада). Крім екіпажу Франческо Фрідріха, участь на Зимових Олімпіадах брали пілоти Йоганнес Лохнер і Крістоф Гафер.

Усі три німецькі бобслеїсти боролися за медалі уже за підсумками першого змагального дня. Гафер йшов четвертим, його з топ-3 витіснив представник ОКР Ростіслав Гайтюкевіч. Однак після третього заїзду усі три німецькі санкарі очолили список претендентів на медалі. І фактично боролися між собою за нагороди.

Ситуація у боротьбі за золото між німецькими екіпажами не змінилася за підсумками четвертого заїзду. Фрідріх лише збільшив перевагу на 0,01 секунди над Лохнером і став олімпійським чемпіоном з перевагою у майже пів секунди.

Загальний медальний залік після нинішнього дня має такий вигляд.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Олімпіада