Олімпіада в Пекіні. День 2: Перші чемпіони й українські розчарування

Сьогодні на Олімпійських іграх у Китаї минув перший змагальний день, під час якого розіграли 6 комплектів медалей

Журналіст Depo.Сектор
Олімпіада в Пекіні. День 2: Перші чемпіо…

Українські олімпійці виявилися далеко від нагород, і поки що радості для вболівальників зовсім мало.

Відкрили змагання для України у перший змагальний день чотири лижниці – Марина Анцибор, Юлія Кроль, Вікторія Олех і Дарія Рубльова. Вони змагалися у дисципліні скіатлон (7.5 + 7.5 км).

Дива не сталося: в підсумку наші дівчата розташувалися купчасто наприкінці протоколу: Анцибор – 56-та, Олех – 60-та, Кроль – 62-га, а наймолодшу Рубльову обігнали взагалі на коло. Якщо відверто, якихось інших результатів експерти й не чекали.

Тривожно тільки за Вікторію Олех, яка фінішувала у такому непривабливому вигляді.

Українська лижниця завершила гонку із закривавленим обличчям. Українка показала 60-ий результат, відставши від переможниці Терези Йохауг на 10 хвилин 42 секунди. Пізніше в українській збірній повідомили, що з нашою спортсменкою все гаразд, турбуватися про її стан здоров’я не варто.

Найбільше надій у нас традиційно на біатлон. І тут усе розпочалося з фіаско у змішаній естафеті. Досвідчена Валентина Семеренко розпочала та відразу поховала всі наші надії. Два штрафні кола на першій стрільбі, та ще одне – на другій, і Україна відкотилася на останню, 20-ту позицію.

Надалі Юлія Джима, Артем Прима та Дмитро Підручний дещо виправили ситуацію, але розраховувати на щось серйозне вже було пізно. Українці фінішували 13-ми, могли і вище, якби ще й Підручний не завалив стрільбу.

А загалом гонка вийшла дуже драматичною. Її кінцівка варта особливої уваги, коли росіян на фініші з першого місця відправили на третє.

А українські проблеми тривали і в санному спорті. Наш санкар Андрій Мандзій вилетів із санок у першому заїзді. Але все ж остаточно не втратив контроль над ситуацією і завершив заїзд. Зрозуміло, що результат вийшов не так, як планували.

Варто зазначити, що така ж ситуація з Мандзієм трапилася і під час заїзду на Іграх у Пхенчхані-2018.

Схожу помилку допустив й інший наш представник у цьому виді Антон Дукач і теж опинився за межами двадцятки, тож тепер у наступних стартах потрібно виправляти ситуацію.

І лише в стрибках із трампліна маємо певний позитив. Україна матиме представника у першому раунді кваліфікації. 21-річний стрибун Євген Марусяк пройшов до цієї стадії змагань.

На олімпійському турнірі Україну мали представляти три спортсмени – Євген Марусяк, Антон Корчук і Віталій Калініченко. Проте перед стартом першого дня змагань стало відомо, що Калініченко пропустить перший виступ на Олімпіаді-2022 через те, що ще не прибув у Пекін. А згодом НОК України повідомив про позитивний тест у українського стрибуна з трампліна.

У перший раунд кваліфікації вдалося пройти лише Марусяку, але й цей результат став історичним для збірної України.

А першою чемпіонкою Пекіна-2022 стала норвежка Тереза Йохауг, яка в лижних перегонах здобула перемогу з перевагою у півхвилини над срібною призеркою – представницею ОКР Наталією Нєпряєвою. Бронзовою призеркою Олімпіади стала австрійка Тереза Штадлобер.

Для Йохауг це четверта медаль на Олімпійських іграх. І перше особисте золото у кар'єрі.

Натомість представниця Німеччини у ковзанярському спорті Клаудія Пехштайн зайняла останнє 20-те місце на дистанції 3 000 м. Вона програла понад 20 секунд. Однак навряд чи сумуватиме: вона встановила історичне досягнення, ставши найстаршою учасницею Ігор серед жінок, – 49 років і 349 днів.

Пехштайн – знакова особистість для ковзанярського спорту. Вона брала участь у восьми (!) олімпіадах, дебютувавши в Альбертвіллі 1992-го року, і взяла на них 5 золотих нагород. Пропустила вона лише змагання у Ванкувері – тоді її відсторонили на 2 роки у підозрах в допінгу через неприродний рівень ретикулоцитів у крові.

Їй вже належить декілька рекордів Ігор: вона стала першою жінкою, хто завойовував медалі 5 змагань поспіль, а також у Солт-Лейк-Сіті встановила рекорди турніру на дистанціях 3 000 та 5 000 м. До речі, одночасно з встановленням вікового рекорду Пехштайн втратила спортивний: нідерландка Ірене Схаутен, яка взяла перше місце, пройшла дистанцію на секунду швидше, ніж Пехштайн 2002-го року.

Попередній віковий рекорд належав саночниці Анні Абернаті. У тому ж Солт-Лейк-Сіті представниця Американських Віргінських островів виступила, коли їй було 48 років і 307 днів.

Серед чоловіків найстарішим досі лишається швед Карл Август Кронлунд, який 1924-го року в Шамоні змагався в керлінгу, коли йому було 58 років.