Перше срібло для України: Хто такий Михайло Романчук, який завоював дві медалі в Токіо

Український плавець Михайло Романчук виборов бронзову та срібну медалі для України на Олімпійських іграх в Токіо

Владислав Печерний

В Токіо на 800-метрівці Михайло Романчук виграв кваліфікаційні запливи з результатом 7:41.28. Цей результат став новим рекордом України. Формально цей рекорд став і олімпійським, але на попередніх Іграх на цій дистанції медаль не розігрували. В фінал 1500 метрів українець теж вийшов з найкращим часом.

Головними суперниками Михайла у фінальному запливі і на 800-метрів, і на 1500 метрів були німець Флоріан Велброк, американець Роберт Фінке та італієць Греоргіо Пальтріньєрі. 

Тож що відомо про бронзового призера Олімпійських ігор Михайла Романчука.

Початок шляху. Михайло родом з Рівного. У віці шести років Романчук почав відвідувати тренування з плавання. Його наставником став Петро Нагорний, під керівництвом якого він тренується до сих пір.

Також Михайло займався легкою атлетикою, тренером був його батько. У чотирнадцять років Романчук виконав норматив майстра спорту. Але Романчук-старший зрозумів, що легкоатлета з його сина не вийде, тому майбутній чемпіон зосередився на плаванні.

Свою дебютну медаль на чемпіонаті України Романчук завоював в одинадцять років. Він змагався з хлопцями, які були старші за нього на два роки і вже тоді показував досить високі результати. Протягом 2010-2013 років він неодноразово перемагав на юніорських чемпіонатах України. Михайло був найкращим на дистанціях 400 метрів вільним стилем, 800 метрів і 1500 метрів.

Досягнення. Романчук ставав чемпіоном Європи у 2018 та 2021 роках, йому також підкорилось срібло чемпіонату світу 2017 та 2019 року. Плавець є медалістом юнацьких Олімпійських ігор та чемпіонатів світу і Європи з плавання. У 2020 році встановив рекорд Європи на дистанції 800 м вільним стилем. Станом на липень 2017 року встановив 10 рекордів України.

Вже у 24-річному віці Михайло став олімпійським призером, завоювавши бронзову і срідну медалі в Токіо.

Життя під час пандемії. У серпні 2020 року Романчук повинен був взяти участь в Олімпійських іграх. Українець отримав ліцензії на участь на дистанціях 800 і 1500 метрів вільним стилем. Але ще навесні через пандемію коронавірусу всі спортивні змагання, в тому числі й Олімпіада в Токіо, були перенесені на рік.

За словами спортсмена, за два місяці карантину і самоізоляції під час пандемії він набрав 5-6 кілограмів. У вересні Романчук розповідав, що без тренувань провів майже вісім місяців. У Михайла була можливість поїхати на Відкритий чемпіонат Італії, але він не встиг отримати результат тестів на коронавірус.

Особисте життя. Михайло одружений з українською легкоатлеткою Мариною Бех, яка також представляє Україну в Токіо. Українська спортсменка спеціалізується на стрибках в довжину.

Молоді спортсмени познайомилися ще в 2011 році, коли обидвоє брали участь в юнацькому-олімпійському фестивалі, а потім зустрілися на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро в 2016 році.

Ще у 2019 році Михайло видав декілька мотиваційних речень, які глибоко вкарбувались у пам'ять українців:

"Дуже важливо ніколи не здаватися і йти до мети, які б труднощі на шляху не траплялися. Треба наполегливо тренуватися і в разі, якщо потрапиш до гарного тренера, який зможе розкрити твій талант сповна, то успіх забезпечений. Навіть коли бракує умов".

Схоже, що з цим девізом плавець прямує усе своє життя, яке привело його до олімпійських нагород.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Олімпіада