ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як путінолюб Еклстоун з Брежнєвим Формулу-1 в СРСР проводили

85-річний президент Формули-1 Берні Еклстоун сказав, що керувати Європою має Володимир Путін. Такі слова можна було б списати на вік, якби не одна цікава історія з далеких 80-х
Depo.
23 лютого 2016 08:30
ФОТО: depo.ua
Як путінолюб Еклстоун з Брежнєвим Формулу-1 в СРСР проводили
Як путінолюб Еклстоун з Брежнєвим Формулу-1 в СРСР проводили

У Барселоні відбулися перші "формулійні" тести і презентації болідів. Напередодні цього британська Daily Mail взяла інтерв'ю у президента Формули-1 Берні Еклстоуна. 

А той взяв і сказав: "Володимир Путін витрачає час в Росії - йому потрібно управляти Європою. Більше нікому!".

У 85-років і не таке скажеш. От тільки Еклстоун далеко не проста людина. На Гран-прі Формули-1 у Сочі він завжди сидить поруч з Путіним. Воно і не дивно, Росія звикла щедро платити за змагання світового класу, які їм дають проводити. Але дружба Еклстоуна з росіянами розпочалася набагато раніше, ще за часів СРСР. 

Є одна цікава історія, як Еклстоун з Брежнєвим Формулу-1 в СРСР ледь не привезли.

Вперше ідея провести Гран-прі Формули-1 в СРСР з'явилася у 60-х роках. Але тоді проект був занадто дорогим - 40 мільйонів рублів.  Для будівивництва треку обрали заплаву річки Сходня в Тушино (Москва). Проект був цікавим: готель на 5000 місць і трибуни на 150 тисяч глядачів.

Після Олімпіади-1980 року мрія про Формулу-1 в СРСР ожила. Берні Еклстоун вже тоді був фактичним власником комерційних прав на змагання і мав інтерес до проведення етапу в СРСР. З Брежнєвим він контактував ще під час ОІ-1980. Пан Берні розумів, що у той час глядачів та фанатів Формули-1 дуже зацікавлять змагання за "залізною завісою", виростуть рейтинги, зросте прибуток. 

Як путінолюб Еклстоун з Брежнєвим Формулу-1 в СРСР проводили  - фото 1

Еклстоун розумів, що історія з бойкотом Олімпіади-1980 не повториться у "королівських перегонах".

В червні 1982 року Еклстоун написав листа генеральному секретарю ЦК КПРС Леоніду Брежнєву. Також Берні мав союзника у CРСР. Ним був голова Федерації автомобільного спорту СРСР Леонід Афанасьєв.

Генсек Брежнєв був любителем автоспорту, тому ця ідея його дуже зацікавила. Еклстоун отримав добро. Перша гонка мала відбутися в серпні 1983-го року на Воробйових горах і навіть була включена в календар чемпіонату світу. Але у 1982 році Афанасьєв та Брежнєв померли. Еклстоун після цього навіть писав листа Генсеку Андропову. Але інтересу до Формули-1 в керівництві СРСР більше не було.

Лише у 2010 році вдалося підписати контракт на проведення Гран-прі у Сочі до 2020 року. Перша гонка відбулася 12 жовтня 2014 року.

Як путінолюб Еклстоун з Брежнєвим Формулу-1 в СРСР проводили  - фото 2

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор