Жертва Земфіра і міст, ремонтований фарбою: Калінінград готується до чемпіонату світу з футболу

До чемпіонату світу на Росії залишилося менше тижня

Depo.Сектор продовжує знайомити з містами Росії, які приймають матчі мундіалю.

Калінінград — місто в Росії, адміністративний центр Калінінградської області. До 1945 року — німецьке місто Кеніґсберґ. Зараз громадськість міста ставить питання про поверненню місту історичної назви. Розташоване при впаданні річки Преголя в Балтійське море. Важливий транспортний вузол (залізниці та шосейні дороги); морський і річковий (річка Преголя) порти; аеропорт (Храброво). У центрі міста розташований кафедральний собор, де поховано Іммануїла Канта.

Першою жертвою чемпіонату світу в Калінінграді стала співачка Земфіра. Концерт в Калінінграді скасований через заборону, пов'язану з проведенням матчів ЧС-2018. Земфіра зазначила, що протягом трьох місяців було проведено кілька зустрічей з представниками адміністрацій і силових відомств регіонів, в результаті яких були підписані угоди, а квитки надійшли в продаж. Однак 5 червня були отримані заборони на проведення концертів. Земфіра повинна була виступити на фестивалі в Калінінграді 29 червня.

Грандіозний скандал розгорівся в останні тижні. Мешканці міста раптом виявили, що міст "Високий" був відремонтований за допомогою квіткових горщиків, що продаються в місцевому гіпермаркеті. Видання зазначає, що на ремонт мосту виділяли один мільярд рублів, а ремонтники використовували квіткові горщики, вартість яких становить всього 749 рублів. При цьому горщиками "прикрасили" стовпи освітлення. Горщики перед використанням на мосту пофарбували, але фарба в деяких місцях вже облізла. Коли вибухнув скандал, підрядник "АБЗ-Шляхбуд" відповів, що горщики на стовпах - тимчасовий захід, незабаром їх замінять на металеві конструкції. Та й таке...

З 1 по 30 червня в Калінінграді вводиться особливий протипожежний режим. В межах обласного центру забороняється спалювання побутових, будівельних, промислових та інших відходів, сміття, випалювання трави і розведення багать.

З 15 травня на два місяці заборонені будівельні роботи на семи десятках вулиць, що входять в протокольні маршрути ЧС-2018. Не можна ні продовжувати будівництво, ні починати нове. Будівельні роботи можна буде проводити лише "на значній відстані" від протокольних маршрутів і місць туристичної привабливості.

У Калінінграді матчі чемпіонату світу-2018 прийме стадіон "Калінінград" - один з особливо проблемних об'єктів ЧС-2018. Для будівництва стадіону вибрали острів Жовтневий. Це суцільний болотистий пустир, на якому ніколи нічого не будували. Острів необхідно було осушити, засипавши піском. Облаштуванням прилеглої до стадіону території займалася компанія "ГлобалЕлектроСервіс", яка входить в групу "Сума" братів Магомедових. Їх звинуватили в розкраданні бюджетних коштів. За версією слідства, пісок, завезений на острів, виявився дешевшим і менш якісним, ніж було заявлено, а компанія завдяки цьому отримала 500 млн рублів. Пісок, яким засипали острів, за задумом повинен був консолідувати грунти. Але саме присутність високого вмісту суглинку в піску затримує вологу. І саме через цей пісок новий стадіон може просто розвалитися.

Всього в місті з 16 по 28 червня пройде чотири гри мундіалю: 16 червня,Хорватія - Нігерія; 22 червня, Сербія - Швейцарія; 25 червня, Іспанія - Марокко; 28 червня, Англія - Бельгія. Стадіон "Калінінград" був побудований в 2018 році. Місткість арени становить 35 015 осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор