Як футбольний союз окупованого Криму перетворив прапор УЄФА на ганчірку

Серед прапорів, що майорять над будівлею футбольного союзу Криму, з'явився і прапор з символікою УЄФА
Depo.
30 жовтня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Як футбольний союз окупованого Криму перетворив прапор УЄФА на ганчірку
Як футбольний союз окупованого Криму перетворив прапор УЄФА на ганчірку

Цікаво, чи знають в самій європейській футбольній організації, що над офісом кримського футбольного союзу тепер висить їх прапор? Адже по суті з таким ще успіхом футбольні чиновники-окупанти могли б повісити над будівлею прапор Вестероса, або знамена древнього короля вікінгів Рагнара, і вони б мали приблизно таку ж юридичну силу. Чому? Тому що як і Вестероса в реальному житті, футбольного союзу Криму не існує в ієрархії організації, прапор якої вони навіщось причепили над своєю будівлею. І в найближчий час цей прапор може отримати юридичну силу тільки в тому випадку, якщо Росія відчепиться від Криму і півострів повернеться туди, де він має бути – у склад України.

В Криму наголошують на тому, що весь час перебувають у контакті з УЄФА і що їх надихає приклад Косово – країни, яку не визнали деякі держави світу, але все ж таки яку прийняли до лав УЄФА і ФІФА. Але окупантам не варто особливо тішитися ілюзіями. Адже приклади Косово та Криму дуже різні, хоча б тому, що Косово не визнали деякі країни, а Крим у складі Росії не визнав майже ніхто.

Як футбольний союз окупованого Криму перетворив прапор УЄФА на ганчірку - фото 1

На цьому моменті наголошував нещодавно один з чиновників УЄФА, спеціальний представник УЄФА по Криму Франтішек Лаурінец. Ось, що він заявив: "Ситуації з вступом Косово і Криму неоднакові. Рішення по Косово дуже свіже. При цьому рішенні враховувалася зовсім невелика перевага - 28 голосів "за" проти 24.

Прийняття Криму до складу УЄФА буде залежати від політичного розвитку ситуації, від визнання республіки міжнародним співтовариством. Це питання визнання держави і можливості його прийняття в спортивну організацію. Косово – країна, визнана великою кількістю членів-держав ООН. Крим же не був визнаний цими державами. Крим повинен бути визнаний більшістю членів-держав ООН для вступу в УЄФА.

Не всіма, більшістю. Косово, наприклад, визнали більше 100 країн. У разі, якщо Крим визнає більшість членів-держав ООН, він буде прийнятий в УЄФА. На даний момент ситуації різні".

Як футбольний союз окупованого Криму перетворив прапор УЄФА на ганчірку - фото 2

Звичайно, в Криму можуть піти іншим шляхом і спробувати пробитися в УЄФА як частина Росії. Але тут вже можуть розпочатися проблеми для самої Росії – країна-агресор і так немало страждає від санкцій, і санкції футбольні їй зараз не дуже хочеться витримувати. Особливо за рік з невеликим до чемпіонату світу, який на Росії все ще хочуть провести, спішно готуючи стадіони і інфраструктуру.

Тому в окупованому Криму можуть скільки завгодно проводити свій внутрішній футбольний чемпіонат, створювати хоч десять місцевих футбольних збірних і розмірковувати про світле майбутнє, але прапор УЄФА над будівлею тамтешнього футбольного союзу зараз – не більше, ніж красива ганчірка. І в найближчий час вона не має шансів отримати іншого статусу.