Як Фонсека "Шахтар" підставив

Зміни на тренерському містку донецького "Шахтаря" може суттєво вплинути на боротьбу лідерів в українській Прем’єр-лізі

Як Фонсека "Шахтар" підставив…

Паулу Фонсека вже офіційно очолив італійську "Рому". На його місце прийде інший португальський фахівець – Луїш Каштру.

На офіційному рівні із Фонсекою попрощалися тепло та порядно. Відповідні заяви та слова прощання пролунали від Ріната Ахметова й інших керівників донецького клубу. Проте для українських футбольних фахівців відхід Паулу виявився дещо несподіваним.

На тлі стабільності у стані головного конкурента (київське "Динамо" офіційно залишило Олександра Хацкевича на посту наставника команди) така зміна може мати суттєвий вплив на поставу донеччан уже наступного чемпіонату.

Зрозуміло, що "гірники" вирішили залишити португальсько-бразильський вектор розвитку клубу. Проте навіть португальські експерти стверджують, що Паулу Фонсека та Луїш Каштру – дещо різні тренери, із зовсім не однаковими підходами до ігрових побудов і тактичних схем.

До того ж деяких бразильців, які не так давно опинилися в "Шахтарі", брали спеціально під тренерський стиль. Тепер же доведеться перелаштовувати їх під Каштру. І скільки триватиме цей процес – зараз прогнозувати не наважиться, мабуть, ніхто.

Тому виходить, що новоспечений керманич "Роми", за великим рахунком, трохи підставив донецький футбольний клуб, адже, так і не вибудувавши команду, яка би гриміла в Європі (а такі заяви під час призначення звучали), він просто "втік" на інше місце роботи. Причому, як зізнався президента римського клубу, Паулу Фонсека ледь не під час першої їхньої зустрічі погодився покинути Україну та переїхати до Італії.

Хай там як, але з новим тренером це вже буде інший "Шахтар". Тож у "Динамо" з’явився унікальний шанс утерти носа непримиренним конкурентам в українському футболі. Ситуація виглядає так: у киян – стабільність, а в донеччан – невелика революція…

Натомість у Луїша Каштру залишиться менше двох місяців на притирання до нового колективу та будівництво ігрових моделей, які би він хотів бачити у діях футболістів "Шахтаря". Можна сміливо стверджувати, що новий тренер на початках особливо нічого не змінюватиме, команда гратиме так, як грала раніше, принаймні намагатиметься це робити. Однак, як відомо, "нова мітла по новому мете". І від цього теж нікуди не втечеш. Тому наважимося спрогнозувати: на "Шахтар" чекають непрості часи…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook