Все, що треба знати про участь російських команд в Кубку Криму і майбутні санкції від ФІФА

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) може накласти санкції на Російський футбольний союз (РФС) через турнір в Криму, участь в якому взяли два російські клуби

Спортивна Росія може знову постраждати від санкцій і цього разу мова не йде про допінгові скандали. Ситуація, що склалась має політичне забарвлення і принесе росіянам нові репутаційні удари.

Що трапилось. У 2017 році російські футбольні клуби "Анжі-2" і "Сокіл" зіграли в Кубку Криму. Матчі турніру проходили на півострові, в той час як Міжнародна федерація і Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) не визнають Крим російським.

Цілком імовірно, що два клуби погодили свою участь з РФС, а це може перерости в більш серйозну площину. Нагадаємо, у 2014 році УЄФА заборонив кримським клубам брати участь в змаганнях під егідою РФС, а більшість держав-членів ООН розглядають Крим як частину України.

РФС минулого тижня отримав запит від ФІФА на предмет участі футбольних клубів у Відкритому Зимовому Кубку Кримського футбольного союзу 2017 року і тепер чекає на відповідь від російської сторони.

Реакція Росії. Цілком ймовірно, що Футбольний союз "відхреститься" від клубів з російського "болота" і тим самим відведе від себе санкційний удар ФІФА. Перші "нотки" таких кроків вже пролунали від виконуючого обов'язків президента РФС Сергія Прядкіна, який заявив, що організація не погоджувала з клубами участь в цьому турнірі. За його словами, санкції можуть бути застосовані щодо "Сокола" і "Анжі-2":

"Все вирішувалося суто клубами. РФС не має до цього відношення. Чи є небезпека санкцій? Зв'яжемося і все дізнаємося. У будь-якому випадку наша офіційна відповідь ФІФА буде такою: все відбувалося без погодження. Напевно, якісь санкції можуть бути відносно цих клубів".

Чого чекати від ФІФА. Швидше за все, скандал з російськими клубами та окупованим півостровом так і залишиться на рівні розмов. Російська сторона не визнає погодження виступів у Кубку Криму РФС з "Соколом" та "Анжі-2" і обідеться легким переляком або незначним грошовим штрафом.

Основний удар на собі відчують команди, які виступають в першості ПФЛ (третьому за силою дивізіоні чемпіонату Росії). Для них санкції ФІФА можуть стати фатальними, адже ні для кого не секрет, що навіть клуби елітного російського дивізіону ледве зводять кінці з кінцями. Яскравий цьому приклад основна команда Дагестану - "Анжі".

Вигода для України. Важливим залишається факт підтримки України з боку спортивних організацій. ФІФА і УЄФА не визнають Крим частиною Росії і постійно б'ють агресора в болючі місця.

Нагадаємо, в грудні 2017 року ФІФА заблокувала Криму покупку квитків на Чемпіонат світу з футболу на Росії. Така ж ситуація була з квитками на Кубок конфедерації ФІФА, що проходив також на російській території. Виною всьому - горезвісні санкції.

Влітку 2018 року ФІФА відмовила Севастополю в організації офіційної фан-зони Чемпіонату світу з футболу. При цьому Міжнародна федерація футболу підтвердила можливість проведення на півострові некомерційних показів не більше ніж на 5 тисяч глядачів.

Чиновники ФІФА також скасували виступ співачки Чичеріної в Ростові-на-Дону, яке повинно було відбутися 15 червня по запрошенню ФІФА і було узгоджено з концертним директором співачки "через репутаційні ризики, пов'язаних з військовими темами" (Чичеріна не раз виступала на Донбасі і співала про це). Ніхто з російських футбольних і нефутбольних чиновників за співачку не заступився.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор