Від шуб до годинника: Як подарунок Суркіса призвів до гучної відставки в німецькому футболі

Через цілу серію скандалів президент Німецького футбольного союзу (НФС) Райнгард Гріндель подав у відставку – у цьому скандалі є й відчутний "український слід"

Від шуб до годинника: Як подарунок Суркі…

Після низки звинувачень у корупції та приховуванні доходів "контрольним у голову" для тепер уже колишнього очільника німецької футбольної федерації став дорогий годинник (орієнтовно за 6 тисяч доларів), подарований ще 2017-го року Григорієм Суркісом. Його він не лише не задекларував, а й взагалі не повідомив про нього у Німецькому футбольному союзі. А таке в цивілізованій Європі, виявляється, недопустимо. Тож ж довелося подавати у відставку.

"Для мене це абсолютно особистий подарунок, який я мав прийняти з ввічливості, – спробував виправдатися Гріндель. – Всі мої знайомі знають, що я не жадібна людина. Нещодавно я дізнався, що годинник коштує 6 тисяч євро, ми обговорили це питання з нашим генеральним секретарем. У Суркіса немає економічних інтересів, пов'язаних з НФС. Він ніколи не просив про допомогу. Я не вважаю, що це конфлікт інтересів".

Однак громадська думка виявилася трохи іншою. Тому все завершилося словами: "Я йду з поста президента Німецького футбольного союзу і прошу вибачення за те, що своїм невзірцевим вчинком – прийняттям у подарунок годинника – підтвердив упереджене ставлення до футбольних чиновників".

Раніше розслідувані з авторитетного "Der Spiegel" з’ясували, що в період з липня 2016-го по липень 2017-гого Гріндель отримав додатковий заробіток (78 тисяч євро), як голова наглядової ради дочірньої компанії футбольного союзу "DFB-Medien". Дохід він приховав від податкової.

Цікаво, що скандал із "доморощеним" футбольним функціонером підняв у Німеччині хвилю зацікавлення і до українського представника в УЄФА. При цьому ледь не всі видання, які описували цю ситуацію, загадали і про скандально відому історію з шубами, якими брати Суркіси колись давненько (ще 1995-го) намагалися догодити іспанським арбітрам перед матчем Ліги чемпіонів із грецьким "Панатінаїкосом". Висновок у німців приблизно такий: в Україні (і взагалі в колишньому "совку") прийнято дарувати дорогі подарунки задля особистої вигоди. Тож і випадок з Грінделем небезпідставно вплели у цю ж канву.

І справді, як з’ясували німецькі журналісти, Грінделя із Суркісом, який упродовж 12-ти років очолював Федерацію футболу України, а потім перейшов і в УЄФА, пов’язували не лише робочі стосунки у виконкомі керівного органу європейського футболу. Багато хто називав їх добрими друзями, до того ж – на засіданнях вони сиділи поруч, неодноразово про щось домовлялися в кулуарах, у багатьох питаннях, які викликали дискусії, майже завжди залишалися однодумцями…

Як вплине німецький скандал із другом на Григорія Суркіса? В репутаційному плані – однозначно негативно. Є версія, що український футбольний функціонер навіть може позбутися звання почесного члена УЄФА, яке він отримав на початку лютого цього року. Його присуджують за пропозицією Виконавчого комітету УЄФА за особливі заслуги перед європейським футболом.

У світлі останніх подій ці "особливі заслуги" звучать трохи комічно. Тому найімовірніше, що Суркіса-старшого просто тихенько відсунуть від справ. Тим більше, що це звання не є аж таким впливовим (швидше - навпаки). Почесні члени УЄФА можуть відвідувати конгреси УЄФА в якості консультантів без права голосу.

Нагадаємо, що Григорій Суркіс був членом Виконавчого комітету УЄФА з 2004-го року. До цьогорічного конгресу УЄФА він очолював комітет національних асоціацій, а також від виконкому входив у Стратегічну раду з професійного футболу.

Тепер же його повноваження перетворилися в чисто умовні та символічні – так звані "почесні". Але дорогий подарунок німецькому другові може призвести до того, що "похід Суркіса у Європу" на цьому остаточно закінчиться.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme