Україна і футбол за паспортами: В яких ще країнах не продадуть квиток без документа

В багатьох європейських країнах продають квитки і пропускають на футбольні матчі виключно по документу, який посвідчує особу

Журналіст Depo.Сектор
Україна і футбол за паспортами: В яких щ…

Depo.Сектор зробив вибірку європейських країн, в яких успішно практикують продаж квитків на футбольні матчі з пред'явленням документа, який ідентифікує особу.

Італія. В Італії найжорсткіша пропускна система - при купівлі квитка доведеться пред'явити документ, що засвідчує особу (паспорт, водійські права). Це стандартна міра безпеки, яка була введена для боротьби з заворушеннями.

Поліція ділить матчі на дві категорії: "небезпечні" і "рядові". На рядові поєдинки квитки можуть придбати всі вболівальники, які пред'явили посвідчення особи. На небезпечні можуть потрапити тільки жителі міста, в якому проходить гра, а також члени офіційного фан-клубу команди гостей.

Англія. В Англії в тренді сезонні абонементи - велика частина місць на стадіонах на всі домашні матчі резервується, таким чином, до початку сезону.

Щоб купити абонементи, потрібен паспорт. Також власникам абонементів набагато простіше потрапити на виїзні матчі своєї улюбленої команди - в першу чергу клуб поширює квитки саме серед них. Щоб купити квитки на будь-який матч в касах, потрібно пред'явити паспорт.

Німеччина. Схема продажу квитків в Німеччині являє собою суміш англійської та французької систем. Більшість уболівальників володіють сезонними абонементами, для покупки яких потрібні документи.

Квитки, що залишилися в першу чергу пропонуються членам фан-об'єднань, яким перед матчами дзвонять представники клубів і пропонують піти на гру. Також "перепустки" можна придбати в Інтернеті, для чого, природно, доведеться залишити свої дані. Частина, що залишилася квитків віддається в каси, де їх можна купити без пред'явлення документів. Однак потрапити на топові матчі, не маючи на руках абонемента або не перебуваючи в фан-рухах, практично неможливо.

Що стосується безпеки, у німецьких служб є "чорні списки" вболівальників, які не можуть пройти на стадіон ні за яких умов.

Іспанія. Щоб придбати квиток на домашній поєдинок "Барселони" потрібно знати, що квитки доступні тільки для членів спеціального клубу. Реєстрація в клубі платна і доступна тільки каталонцям, причому по документу, що підтверджує особу.

Росія. В липні 2016 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про продаж квитків на офіційні спортивні заходи за паспортами.

Ухвалення закону не стало сенсацією. До домашнього чемпіонату світу продаж квитків за паспортами повинна була стати в Росії нормою, а фанатські безлади на Євро у Франції тільки підштовхнули Державну думу до рішучого кроку.

Однією з головних норм закону стала можливість формування чорних списків уболівальників, яким буде заборонено відвідувати стадіони. Відповідні рішення приймає суд, а списками займається безпосередньо МВС.

Польща. Восени 2015 року в Польщі вступив в силу відкоригований закон про масову безпеку. Робота над законом тривала три роки. Щоб купити квиток на футбольний матч потрібно ім'я та номер PESEL (персональний ідентифікаційний номер особистості).

Квиток можна отримати на підставі ідентифікації особи, а також посвідчення водія, посвідчення паспорта чи студента.

Як бачимо, у багатьох європейських країнах діє "паспортна" схема перепусток на стадіони. Є ще країни, в яких дана норма не введена, але по ходу матчів за порядком стежать камери і спеціально навчені люди, які знають всіх найагресивніших фанатів в обличчя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme