Український футбольний тренд: клуби проти вболівальників

Безпрецедентний за рівнем наївної простоти метод знайшли у "Чорноморці" для боротьби з "неслухняними" фанатами – сьогоднішній матч проти "Зорі" пройде без глядачів

Український футбольний тренд: клуби прот…

На офіційному сайті одеського "Чорноморця" є таке пояснення цьому рішенню: "Під час двох попередньої матчів за участю команди "моряків" на стадіоні "Чорноморець" відбулися масові грубі порушення правил поведінки для глядачів. Правоохоронні органи України не можуть надати гарантій безпеки під час проведення чергового поєдинку на стадіоні "Чорноморець". У зв'язку з цим, з огляду на рекомендації керівних футбольних організацій, прийнято рішення матч 14-го туру чемпіонату УПЛ "Чорноморець" – "Зоря" (Луганськ) провести без глядачів. Квитки, придбані на цю гру, дійсні на наступний домашній матч нашої команди "Чорноморець" – "Арсенал-Київ", який відбудеться 25-го листопада в Одесі. Власники абонементів отримають додаткову знижку в розмірі вартості квитка на один матч під час купівлі абонемента на 2-ий етап сезону-2018/2019".

Ось так просто: вболівальники не задоволені грою команди – тоді ми гратимемо без них, хай не заважають…

А обурення фанатів занепадом "Чорноморця" вже справді дійшло до точки кипіння. Представники одеських ультра-угруповань в середині цього тижня ледь не зірвали матч 1/8-ої фіналу Кубка України проти "Ворскли" (1:2). На 63-ій хвилині під час другого пропущеного гола вболівальники задіяли вогнегасники, кидали фаєри на поле та показували футболістам середні пальці.

Арбітр матчу тимчасово призупинив зустріч. У час, що залишився, одесити відквитали один м'яч, але все одно залишили турнір. До цього матч 13-го туру УПЛ між "Чорноморцем" та "Карпатами" арбітр перервав через фаєр-шоу фан-сектора одеситів. Через декілька хвилин матч його відновили, а все закінчилося ганебною поразкою одеситів 0:5.

Віце-президент української Прем'єр-ліги Маркіян Ключковський так прокоментував Трибуні "ноу-хау" від керівників одеського футбольного клубу: "Регламентом така можливість передбачена. Це право клубу – організатора матчу і відповідального за безпеку – проводити матч без глядачів. Це не є дисциплінарним правопорушенням в нашому випадку. Якщо клуб виходить з того, що для забезпечення безпеки це необхідно, то регламентні документи таке дозволяють. Ми тримаємо руку на пульсі – якщо потрібно прийняти якесь рішення, то ми це зробимо відповідно до нашої компетенції".

Зрозуміло, що це найпростіше – заборонити. Але для кого ж тоді футбол? Ось тут і криється найголовніше – річ у тому, що переважній більшості керівників так званих українських клубів, делікатно кажучи, "до лампочки" вболівальники. Вони і не прагнуть за них боротися, а подекуди й відверто зневажають замість того, щоби систематично та планомірно вирішувати проблеми.

Ось і виходить так, що віце-президент "Карпат" Олег Смалійчук, образившись на львівських шанувальників футболу, обізвав їх "вівцями". Або генеральний директор "Зорі" Сергій Рафаїлов в одному з інтерв'ю півторарічної давнини зізнався, що грають то вони не для людей на трибунах, а для президента клубу або для того, щоби, наприклад, продати Луніна в "Реал" за "грубі гроші". І таких прикладів вистачає в українському футболі.

Та й потенційні відвідувачі футбольних матчів в Україні часто відповідають тією ж монетою – вони голосують ногами, банально ігноруючи стадіони, де проходять футбольні поєдинки національних змагань. А для декого це й добре, немає людини на трибуні – немає проблеми, правда ж, керівники футбольного клубу "Чорноморець" (Одеса)?..

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme