Що відомо про новостворену Суперлігу, яка сколихнула футбольну Європу
Сьогодні, 19 квітня, було офіційно оголошено про створення нового футбольного турніру – Суперліги Європи
Дванадцять провідних команд Європи сьогодні спільно домовились про створення нового турніру – Європейської Суперліги. Такий крок вже назрівав давно, але експерти та вболівальники були переконані, що це не трапиться настільки швидко.
Тож що відомо про новий футбольний турнір під назвою Суперліга Європи.
Ініціатори проєкту
"Мілан", "Арсенал", "Атлетіко", "Челсі", "Барселона", "Інтер", "Ювентус", "Ліверпуль", "Манчестер Сіті", "Манчестер Юнайтед", "Реал" і "Тоттенхем" все увійдуть в Суперлігу як клуби-засновники. Ще три команди приєднаються до неї перед початком першого сезону, старт якого відбудеться тоді, коли це буде можливим. Найімовірніше тріо, яке приєднається до Суперліги: "Баварія", "Лейпциг" та "Порту". Ці клуби можуть стати учасниками нового турніру вже на наступному тижні.
Президентом Суперліги стане нинішній глава мадридського "Реалу" – Флорентіно Перес. У той же час стало відомо, що президент туринського "Ювентуса" Андреа Аньєллі займе посаду віце-президента Суперліги. Аналогічний пост посяде і співвласник "Манчестер Юнайтед" Джоел Глейзер.
Формат турніру
До участі в Суперлізі допускаються 20 клубів – 15 клубів-засновників і п'ять команд, які будуть класифікуватися щорічно на основі результатів попереднього сезону. Три найкращі команди з кожної групи автоматично проходять в чвертьфінал, а команди, які посіли 4-5 місця, зіграють в додатковому двоматчевому плей-оф. Фінал пройде в травні на нейтральному полі. Всі матчі будуть проводитися протягом тижня.
Сезон буде починатися в серпні за участю клубів в двох групах по десять команд, які зіграють у два кола.
Фінансова складова
Стартова виплата 15 засновникам – 3,5 мільярда євро (суми від 89 до 310 млн). Ці гроші радять витратити на відшкодування збитків через порожні стадіони під час пандемії. Всього за перший час обіцяють розподілити між європейськими лігами і клубами 10 мільярдів євро за механізмом солідарності – тобто дістанеться і тим, хто в турнірі участі не бере.
Позиції сторін
Президент Суперліги Флорентіно Перес оптимістично налаштований щодо нововствореного турніру:
"Ми збираємося допомогти футболу на всіх рівнях зайняти гідне місце в світі. Футбол – єдиний глобальний вид спорту, у якого більше чотирьох мільярдів послідовників, відповідальність топ-клубів полягає в тому, щоб відгукнутися на побажання уболівальників".
Президент туринського "Ювентуса" Андреа Аньєллі солідарний з Пересом:
"Ми зібралися разом в цей критичний момент, щоб перетворити європейське змагання, дати улюбленому спорту основу, яка буде стійкою для майбутнього, істотно зміцнити солідарність і дати вболівальникам і гравцям-аматорам мрію і матчі максимальної якості, які підживлюють футбольну пристрасть".
В УЄФА та ФІФА дещо інші погляди на функціонування турніру.
Повідомлення прес-служби УЄФА процитував італійський журналіст Ніколо Скіра в Твіттері:
"Будь-який клуб і гравець, які беруть участь в Суперлізі, будуть відсторонені від усіх змагань УЄФА і ФІФА, європейського або міжнародного рівня".
ФІФА також негативно відреагувала на створення Суперліги:
"ФІФА хотіла б пояснити, що вона твердо виступає за солідарність у футболі і справедливу модель перерозподілу, яка може допомогти розвитку футболу як виду спорту, особливо на глобальному рівні, оскільки розвиток глобального футболу є основною місією ФІФА.
На наш погляд і відповідно до нашого статуту, будь-яке футбольне змагання, чи це національне, регіональне чи глобальне, завжди має відображати основні принципи чесності і справедливого фінансового перерозподілу. Більш того, керівні органи футболу повинні використовувати всі законні, спортивні та дипломатичні засоби для забезпечення того, щоб це тривало.
Таким чином, ФІФА може висловити тільки своє несхвалення "закритої європейської ліги" за межами міжнародних футбольних структур і недотримання вищезгаданих принципів.
"ФІФА завжди виступає за єдність в світовому футболі і закликає всі сторони, залучені в гарячі дискусії, вести спокійний, конструктивний і збалансований діалог на благо гри, в дусі солідарності і чесності. Звичайно ж, ми зробимо все необхідне, щоб сприяти узгодженому просуванню вперед в загальних інтересах футболу".
Варто відзначити, що АПЛ, Ла Ліга, Серія А, Бундесліга і Ліга 1 – всі топ-чемпіонати публічно проти Суперліги.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Футбол