П'ять феєричних матчів Зінченка в АПЛ, які принесли чемпіонство "Ман Сіті"

Вчора "Манчестер Сіті" з Олександром Зінченком в складі обіграв "Брайтон" з рахунком 4:1 і оформив друге поспіль чемпіонство в АПЛ

П'ять феєричних матчів Зінченка в АПЛ, я…

Олександр Зінченко став першим українцем, який двічі завоював найпрестижніший трофей Англії, а 14 проведених поєдинків у складі новоспеченого чемпіона лише доводять його важливий внесок у завоювання трофею.

Зінченко в цьому сезоні провів на полі 1153 хвилини і за цей час відзначився трьома гольовими передачами. Цей показник є вдвічі ціннішим для Зінченка, дивлячись на позицію(лівого фулбека), на якій використовує українського гравця Хосеп Гвардіола. Давайте пригадаємо найфереєричніші поєдинки Олександра Зінченка у складі "містян" в сезоні 2018/2019.

1) Матч 7 туру АПЛ: "Манчестер Сіті" - "Брайтон" (2:0)

Олександр Зінченко вперше в сезоні вийшов в стартовому складі "Манчестер Сіті" на матч АПЛ. В поєдинку він відіграв усі 90 хвилин. Від авторитетного порталу whoscored наш футболіст, який грав на позиції лівого захисника, отримав одну з найвищих в складі своєї команди оцінок - 8,04. Кращі - лише в авторів голів - Рахіма Стерлінга та Серхіо Агуеро.

Зінченко тричі вдарив по воротах (один раз в ствір), зробив найбільше в своїй команді дотиків до м'яча (154), віддав неймовірні 128 пасів (точність 95%).

2) Матч 20 туру АПЛ: "Саутгемптон" - "Манчестер Сіті" (1:3)

Неоднозначний поєдинок для українського гравця, в якому він "привіз" гол у власні ворота, але і встиг відзначитись класним асистом.

Українець Олександр Зінченко провів на полі на лівому фланзі захисті "Манчестер Сіті" усі 90 хвилин. Став ключовою особою двох важливих епізодів. На 37-й хвилині Зінченко втратив м'яч біля свого штрафного майданчика - Хейбьєрг безжально покарав українця за грубу помилку.

Наприкінці першого тайму Зінченко подав у штрафну точно на голову Серхіо Агуеро, який легко розібрався з голкіпером. Так рахунок став остаточним.

Зінченко дограв матч до кінця. Від авторитетного порталу Whoscored українець отримав оцінку 6,97 - це середній показник в команді. Але цікаво, що цей показний найкращий серед усієї лінії захисту "Манчестер Сіті".

3) Матч 20 туру АПЛ: "Манчестер Сіті" - "Челсі" (6:0)

Вибором Зінченка на матч з "Челсі" тренер "Манчестер Сіті" Гвардіола відверто здивував, адже прямі конкуренти українця були теж готові вийти на поле. І почалося для нашого футболіста все неймовірно успішно. На 13-й хвилині матчу він асистував Серхіо Агуеро, який подвоїв перевагу "Сіті".

Українець також долучився до третього голу своєї команди. "Зіна" закинув м'яч в штрафну, де після серії рикошетів Агуеро оформив дубль.

На 80-й хвилині Зінченко віддав другу гольову передачу, асистував Рахіму Стерлінгу в епізоді з шостим голом.

В підсумку український футболіст отримав від авторитетного порталу whoscored високу оцінку - 8,70 (вища лише в авторів голів Стерлінга та Агуеро).

3) Матч 35 туру АПЛ: "Манчестер Юнайтед" - "Манчестер Сіті" (0:2)

В манчестерському дербі Зінченку не вдалося відзначитись результативними діями і це логічно з огляду на статус поєдинку. У тактичних побудовах Хосепа Гвардіоли український футболіст Олександр Зінченко діяв на звичній для себе позиції лівого оборонця. Проте, на відміну від деяких попередніх поєдинків, гравець збірної України грав значно вище, постійно підключаючись до атак своєї команди.

Звернула на себе увагу також чудова гра в дотик українця, він майстерно підігравав партнерам у ситуаціях, коли "Манчестер Сіті" впродовж тривалого часу втримував м’яч, щоби засвідчити свою перевагу над амбіційним суперником. Загалом - український футболіст зробив найбільше дотиків у своїй команді.

Олександро Зінченко зіграв максимально обережно та просто, насамперед демонструючи надійність. Грубих помилок не допускав, хоча подекуди здавалося, що йому важко протистояти в оборонних діях визнаним зіркам "Манчестер Юнайтед". Однак він, за великим рахунком, впорався з поставленим завданням.

Авторитетний портал Whoscored поставив Олександрові Зінченку оцінку 7,42. Вище у команді "Манчестер Сіті" оцінили тільки Бернанду Сілву (8,29) та Рахіма Стерлінга (8,25).

5) Матч 38 туру АПЛ: "Брайтон" - "Манчестер Сіті" (1:4)

Дуже символічно, що "чемпіонський" матч увійшов до переліку найкращих в сезоні українського фулбека. Від WhoScored він отримав 7,2 бали.

Проте варто підкреслити, що цього разу Олександр Зінченко не став одним із статистичних лідерів "Манчестер Сіті". Ця оцінка виявилася посередньою у колективі під керівництвом Хосепа Гвардіоли – 7-ма серед усіх гравців (14 разом із запасними).

Проте сумнівів у важливості Сашка Зінченка в ігрових побудовах "Манчестер Сіті" не виникає. Він знову виконав чи не найбільше дотиків до м’яча (111) та зробив чимало креативних дій, які в підсумку принесли користь команді. А головне, що впевненість, з якою діяв український футбольний збірник, сповна передавалася партнерам.