ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Провінційні стадіони України: Реконструйований Котовський в Умані

У рамках проекту по висвітленню маловідомих стадіонів у містечках і селах України Depo.Сектор познайомить вас із стадіоном в Умані, який є найсучаснішим у Черкаській області
Depo.
30 квітня 2016 10:35
ФОТО: depo.ua
Провінційні стадіони України: Реконструйований Котовський в Умані
Провінційні стадіони України: Реконструйований Котовський в Умані

Провінційні стадіони - це не завжди маленькі арени з пластиком або дерев'яними лавами. Дуже часто ми зустрічаємо виключення. Одним із таких виключень є арена "Уманьферммаш" в місті Умані з населенням понад 86 тис. людей. 

Особливо багато про це місто розповідати не варто. Його знають або хоча б чули про нього усі завдяки дендропарку "Софіївка", паломництву хасидів і могилі Раббі Нахмана, а також, безперечно, чудовому "Уманьпиву". 

Сьогодні ми про стадіон, бо про все інше читайте десь там на "Вікіпедії". 

В Умані є прекрасна арена, яка сьогодні носить назву "Уманьферммаш". До 2004 року уманський міський стадіон носив назву ім. Котовського (до 2004 року). Потім почалася реконструкція і в 2011 році реконструйований стадіон називався "Іллічівець-Умань". Цю назву він отримав завдяки спонсору - Маріупольському комбінату ім. Ілліча. Сьогодні він носить назву від іншого спонсора - місцевого машинобудівного заводу.

Ось так стадіон виглядав у 2005 році після реконструкції. 

Провінційні стадіони України: Реконструйований Котовський в Умані - фото 1

Історія арени скоро буде налічувати 100-років. У 1922 року за ініціативи спортсменів 9-ї кавалерійської дивізії і завдяки підтримці радянського військового діяча Григорія Котовського в Умані вирішили побудувати стадіон на території "Військового саду". Відкрили його 1-го липня 1923 року. 

У 60-х роках минулого століття арену розширили до 10 тис. місць. 

Коли в 2004 році розпочалася реконструкція, вона стала поворотною для міського стадіону. Сьогодні "Уманьферммаш" є найсучаснішою ареною Черкаської області, маючи поле з дренажем, сучасну адмінбудівлю і трибуни на понад 7 тис. місць. Були оновлені тенісні корти, баскетбольне та волейбольне поля. Також є ще одне штучне поле поруч із стадіоном.

Провінційні стадіони України: Реконструйований Котовський в Умані - фото 2

На стадіоні в першості Черкаської області грає ФК "Уманьферммаш".

Провінційні стадіони України: Реконструйований Котовський в Умані - фото 3

Провінційні стадіони України: Реконструйований Котовський в Умані - фото 4

Провінційні стадіони України: Реконструйований Котовський в Умані - фото 5

 Фото: ultrawanderer.blogspot.com