Обшук в штаб-квартирі IBU, або як росіян виживають з світового біатлону

Цього тижня світ сколихнув новий виток російського допінгового скандалу 

Що сталося.

Поліція Австрії обшукала штаб-квартиру Міжнародного союзу (IBU) в Зальцбурзі. Правоохоронці шукали докази в справі про корупцію пов'язану з російським допінгом. Є аргументовані підозри, що чиновники IBU за гроші приховували факти застосування заборонених препаратів деякими спортсменам. Поліція перевірила комп'ютери, вилучила частину документів і провела допити. Під підозрою аналізи, здані російськими біатлоністами на ЧС-2017 Хохфільцені (Австрія).

Головні підозрювані і реакції.

Фігуранти справи – президент IBU, 72-річний норвежець Андерс Бессеберг і генеральний секретар Ніколь Реш. Бессеберг покинув свій пост на час розслідування. Віце-президент IBU росіянин Віктор Майгуров відмовився тимчасово зайняти пост Бессеберга, хоча мав на це право. Тимчасово виконуючим обов'язки президента IBU став віце-президент організації з фінансів Клаус Ляйстнер.

Те, що тут є "російський слід" вже підтвердив один з підозрюваних Андерс Бессеберг, який вважається проросійським чиновником: "Стверджується, що російські біатлоністи з підозрілими показниками крові отримували можливість змагатися, що є порушенням австрійських антидопінгових законів і кодексів WADA. Я повністю спростовую це". Ну звісно, що ж він міг сказати ще…

Водночас головний викривальник "допінг-системи" на Росії екс-керівник "Антидопінгового центру" Григорій Родченков заявив, що Бессеберг роками отримував хабарі з Росії, докладно описаний випадок 2013 року, як за кілька сотень тисяч євро норвежець зобов'язався закрити очі на нетипові показники в паспортах крові.

Неоднозначні "корупційні" вчинки Бессеберга.

Останній - збереження етапу Кубка світу в Тюмені цієї весни. Той, що бойкотували українці та інші зіркові біатлоністи. На виконкомі IBU йшла жорстка дискусія, але змагання не перенесли в інше місце - багато в чому завдяки норвезькому президенту. Ще раніше Тюмень виграла право провести ЧС-2021. Правоохоронці припускають, що перемогу забезпечили хабарі членам конгресу IBU від 25 до 100 тисяч євро. Турнір вже забрали в росіян - в зв'язку з доповіддю Макларена. Бессеберга впершу чергу звинувачують у приховуванні позитивних допінг-проб і аномальних показань крові. Як повідомляють норвезькі ЗМІ, в минулому сезоні порушення були зафіксовані у 17 з 22 російських спортсменів, які виступали в Кубку світу і Кубку IBU (другому дивізіоні світового біатлону).

Мета – ізоляція Росії?

Нові вибори президента IBU призначені на кінець серпня-початок вересня. Ймовірно тому саме зараз і виник цей скандал. Таким чином росіянам показують, що наступ на усіх фронтах продовжується. У Путіна вже назвали головних ініціаторів покарання русофіла Бессеберга – американців. А саме чотириразовий чемпіон світу Володимир Драчов заявив, що в допінговому розслідуванні, фігурантом якого став президент Андерс Бессеберг, може бути зацікавлена ​​американська сторона. За словами кандидата на пост президента Союзу біатлоністів Росії (СБР), ініціатори розслідування поставили своїм завданням зміну влади в IBU: "Якщо це пов'язано з боротьбою за місце президента IBU, то все логічно складається. Хтось хоче змістити президента і зайняти його місце. Зрозуміло, хто за цим стоїть - американська сторона спільно з іншими товаришами. Це звичайна практика - йдуть знизу, за півроку до виборів. У вересні буде звітно-виборний конгрес IBU, де визначиться ім'я нового президента".

Так чи інакше можемо стверджувати, що росіян і "любителів Росії" потихеньку виживають з усіх ключових посад в світовому спорті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор