Майже близнюки: Чому "Динамо" і "Шахтар" синхронно програли в Лізі Європи

У перших чвертьфінальних матчах Ліги Європи "Динамо" програло вдома "Вільярреалу" (0:2), а "Шахтар" у столиці Італії – "Ромі" (0:3)

Майже близнюки: Чому "Динамо" і "Шахтар"…

Усе банально та прогнозовано. Українські вболівальники вірили у можливості наших грандів, але вони виявилися слабшими від не перших команд Іспанії та Італії. І з цією реальністю доводиться миритися.

Варто звернути увагу на три моменти, які спричинилися до четвергового фіаско футбольної України в Лізі Європи.

Проблеми в захисті та при стандартах. Після розіграшів кутових пропускали і кияни, і донеччани. При цьому складалося враження, що підопічні Мірчі Луческу та Луїша Каштру просто не знали, як протидіяти такій зброї. Суперники ж розбиралися в цих компонентах, наче на тренуваннях.

Смішно слухати виправдання "динамівського" воротаря Георгія Бущана, мовляв, не акцентуйте на такому увагу, не в цьому справа. Та якраз саме в цьому. З таких деталей, за великим рахунком, і складається весь ігровий механізм, який призводить або до поразки (як у нашому випадку), або до перемоги (як у опонентів українських клубів).

А ще було дико дивитися, як пасивно зіграв у моменті з другим голом "Роми" (а він, з усього видно, став вирішальним у розгромі) бразильський оборонець Вітау. Це просто вершина непрофесіоналізму...

Невміння забивати з мінімуму: І в "Динамо", і в "Шахтаря" були моменти, небагато, але щось таки створили. З цього мінімуму варто вичавлювувати максимум. Футболісти українських клубів наче не вміють цього.

Ледь не кожного єврокубкового циклу заводять пластинку про нереалізацію моментів у тих епізодах, коли потрібно це робити. Можливо, в загальному підсумку це й не принесло би особливих дивідендів, проте на психологічний стан точно би вплинуло. Але забивати голи в Європі проти відносно сильних суперників у нас виходить рідко, навіть якщо моменти створюємо…

Скарги на арбітраж: "Якби Циганков реалізував свій момент на початку гри, матч пішов би за зовсім іншим сценарієм, – нарікав після матчу головний тренер "Динамо" Мірча Луческу. – Ми могли би компенсувати відсутність досвіду своїм ентузіазмом. До слова, мені здалося, що в тому епізоді був легкий поштовх з боку гравця "Вільярреала".

"Я не знаю, що відбулося із суддівством, – обурювався після розгрому в Римі бразильський захисник "Шахтаря" Ісмаїлі. – Було дуже багато фолів з боку суперника. Нам фактично не давали грати. Ми намагалися організувати нашу гру, а вони фолили. Якби арбітр зупинив гру в моменті з пропущеним голом, все було б по-іншому".

А ось тут уже вилазять боком нашим так званим грандам "теплі ванни", які влаштовують їм українські арбітри у внутрішньому чемпіонаті. Ну, не звикли вони до того, що рефері чомусь не свистять на їхню користь і не бігають за допомогою до ВАР за першої-ліпшої нагоди. Тому почуваються незвично за таких обставин. Але це проблема системна, навіть до усвідомлення її глибини і "Динамо", і "Шахтарю" ще далеко. Та й навряд чи допоможуть зрушити цю глибу з місця останні скандали в нашому футболі…

Таблиця коефіцієнтів УЄФА має тепер такий вигляд.

За підсумками єврокубкового тижня Шотландія відірвалася від України. Наші програли, відповідно, не заробили очок. А ось шотландський "Рейнджерс" поділив очки з празькою "Славією" (1:1) і приніс своїй країні 0,25 бала. Розрив між Україною і Шотландією в таблиці складає 0,275 бала.

На 9-ій і 10-ій позиціях – Бельгія та Австрія відповідно. Обидві країни втратили всіх представників у єврокубках цього сезону, тому балів у них уже не буде. Від Австрії українці відстають на 2,725 балів, від Бельгії – на 3,4. Але це, будьмо реалістами, занадто велика відстань, яку за такої гри українських команд подолати нереально…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme