Чи подарують погрози Трампа чемпіонат світу 2026 року Північній Америці

Місце проведення ЧС-2026 буде визначено на конгресі ФІФА в Москві, який пройде 13 червня

Журналіст Depo.Сектор
Чи подарують погрози Трампа чемпіонат св…

Раніше, Рада ФІФА схвалила заявку Марокко і спільну заявку США, Канади і Мексики, які претендують на проведення чемпіонату світу з футболу 2026 року. Світова першість 2026 року стане першим турніром, в якому візьмуть участь 48 команд. Вони будуть розділені на 16 груп, в кожній з яких три команди будуть боротися за дві путівки в плей-офф турніру.

Спочатку за проведення чемпіонату світу-2026 боролися шість заявок. Спільна заявка Китаю і Індії виглядала перспективною, бо останній чемпіонат світу в Азії проходив в уже далекому 2002 році в Японії і Південній Кореї. Але ця заявка згодом була знята. Досить цікавим виглядав конгломерат Еквадору, Болівії, Перу та Парагваю, проте в кінцевому рахунку така велика кількість задіяних в організації процесу сторін так і не змогла привести до спільного знаменника, і заявка була відкликана. Нова Зеландія, довго вирішувала, подавати документи окремо або в тандемі з Австралією, але так і не довела справу до розуму.

Отож щодо теперішніх кандидатів...

США-Канада-Мексика: У США проходив чемпіонат світу в 1994 році, а Мексика приймала ЧС двічі - в 1970 і 1986 роках. На перший погляд, заявка північноамериканських країн і виглядає фаворитом, вони мають фактично готову інфраструктуру для проведення турніру. Особливістю спільної північноамериканської заявки є нерівномірність розподілу матчів. Мексика, яка володіє найгіршою інфраструктурою серед цієї трійки, проведе на своїй території всього десять матчів. Ще десять - Канада. 60 зустрічей, включаючи всі поєдинки турніру, починаючи з чвертьфінальної стадії, пройдуть в Сполучених Штатах Америки. Є ще один нюанс - три місця одразу повинні дістатися господарям. А це викличе дефіцит квот для учасників відбору у цьому регіоні.

Вище керівництво трьох держав, включаючи адміністрацію Дональда Трампа, вже дало всі необхідні гарантії, які звичайно потрібні ФІФА - щодо віз, свободи пересування між трьома країнами тощо. Президент Дональд Трамп заявив, що країни, яким Сполучені Штати надають допомогу і підтримку, у відповідь повинні підтримувати його країну.

"Було б прикро, якби країни, які ми завжди підтримуємо, лобіюватимуть проти заявки США. Чому ми повинні підтримувати ці країни, коли вони не підтримують нас (в тому числі в ООН)?", - написав американський президент в твіттері. От така ситуація...

Марокко: Країна вже чотири рази подавала заявку на проведення фінальної стадії футбольного чемпіонату світу, але завжди програвала в голосуванні. Так було в 1994, 1998, 2006 і 2010 роках. Цікаво, що показовим турніром для Марокко повинен був стати Кубок Африки в 2015 році, який скасували через вірус Ебола. І лише взимку 2018-го у Марокко все ж пройшов головний африканський континентальний турнір. Змагання були організовані успішно. З огляду на те, що за всю історію футболу чемпіонат світу лише раз проходив на "чорному континенті", це теж може стати додатковим козирем Марокко в голосуванні 13 червня.

Уряд країни обіцяє ФІФА забезпечити прибуток у розмірі 5 мільярдів доларів від проведення ЧС-2026 у разі перемоги своєї заявки. При цьому середня ціна квитка на матч передбачається в районі 200 доларів. Раніше інспектори ФІФА оцінили марокканську заявку на 2,7 бала з 5 Вони попередили, що її відрізняють високі ризики, бо в країні зараз практично відсутня необхідна для турніру інфраструктура.

Також Марокко може позбутися шансів на проведення чемпіонату світу через закон, який передбачає тюремне ув'язнення (від півроку до трьох років) за одностатевий зв'язок. ФІФА виключає можливість проводити турніри в країнах, де мають місце переслідування за різними ознаками (расова або релігійна приналежність, сексуальна орієнтація тощо).

Як відбуватиметься голосування: На порядку денному майбутнього конгресу в Москві голосування з вибору країни-організатора світової першості стоїть лише 13-м за рахунком. Станом на понеділок, голосувати за господаря ЧС-2026 могли 207 футбольних федерацій (Україна, до речі, відмовилася їхати на Конгрес на Росію), що входять до ФІФА. Відповідно, для перемоги потрібно отримати голоси 104 з них. У бюлетені для голосування є графа "проти всіх". Якщо таких делегатів виявиться більшість, ФІФА доведеться починати новий процес подачі заявок, в якому вже не зможуть взяти участь американці, мексиканці, канадійці і марокканці. Але в гонку зможе вступити представник Азії - Китай.

Вище оцінюються шанси спільної заявки США-Канади-Мексики. Оцінки експертів на їх користь. Але футбольні чиновники не раз дивували своїми рішеннями. Як от згодою провести чемпіонат світу на Росії... Відомо, що Марокко підтримують практично всі держави Африки і Близького Сходу (за винятком Саудівської Аравії). А Forbes повідомляє ще й про підтримку з боку Франції та Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme