"Коронний" спорт: Де у світі не зважають на коронавірус і проводять спортивні турніри
Хоча більшість спортсменів-професіоналів стали на паузу через пандемію коронавірусу, все ще є незначна кількість людей, які продовжують змагання
Бурхливе футбольне життя зупинилося майже повсюдно, включивши режим очікування до кращих часів. Однак для тих уболівальників, які відчайдушно шукають футбольні матчі, є ще ліги відразу на декількох континентах, де досі грають у гру з м’ячем на полі на офіційному рівні.
За всю Європу "віддувається" Білорусь. Місцева Прем'єр-ліга залишається єдиною європейською лігою, яка, попри все, продовжує чемпіонат. За відсутності конкуренції, його популярність помітно зросла. Федерація футболу цієї країни навіть уклала нові вигідні контракти про трансляції матчів, у тому числі й з Україною.
Російські інформаційні агенції навіть десь "викопали" цифру в 210 тисяч доларів, які начебто заплатив їхній "Матч ТВ" за показ білоруської першості. Однак очільник футболу Білорусі Володимир Базанов не підтвердив цю суму: "Вона значно менша. Всі думають, що ми зараз шалено заробляємо. Ні. Нам важливо насамперед те, що зараз усі дізнаються про Білорусь. Увесь світ. Ось це важливо".
Незважаючи на бравурні заяви, у самій Білорусі не все гладко. Зокрема, федерація футболу в середу, 15-го квітня,ухвалила рішення відкласти старт жіночого чемпіонату. Перший тур мав пройти з 16-го по 18-те квітня. Як зазначено в заяві на офіційному сайті організації, таке рішення ухвалено у зв'язку з тим, що декілька футболісток, які беруть участь в турнірі, контактували з можливими носіями коронавірусу. Дата старту сезону поки що не визначена.
А ще в Білорусі відклали проведення стадії плей-оф чемпіонату з футзалу. При цьому в Мінську закрили відразу декілька спортивних залів державного значення й інших споруд і майданчиків для занять спортом.
Та все ж візитівкою залишається футбольний чемпіонат, яким білоруська влада тепер любить "ненав’язливо" хизуватися. Вболівальники все ще можуть відвідувати матчі в Білорусі, але кількість їх дедалі зменшується, оскільки люди насторожено ставляться до ризиків. Дійшло до того, що деякі клуби розпочали наповнювати стадіони віртуальними фанатами. Наприклад, брестське "Динамо" Мілевського, Хачеріді та Нойка запропонувало шанувальникам команди заплатити за те, щоб їхні обличчя з'явилися на манекенах, які розташували на трибунах, пообіцявши зібрані гроші передати на боротьбу з коронавірусом. І охочі знайшлися, хоч і небагато...
"Коронним" представником Азії залишається Таджикистан, Північної Америки – Нікарагуа. А ось Африка у вівторок, 14-го квітня, втратила свого повпреда. З 30-го березня Бурунді залишалася єдиною країною Африки й однією з небагатьох країн світу, в якій продовжували проводити футбольні матчі, незважаючи на поширення коронавірусної інфекції. І аж тепер місцева федерація здалася, повідомивши в офіційній заяві, що призупиняє чемпіонат, проте розраховує відновити і завершити сезон до кінця травня.
До речі, Таджикистан і Нікарагуа дотримуються вказівок Всесвітньої організації охорони здоров'я і грають матчі за зачиненими дверима без глядачів, пропонуючи трансляції на телебаченні та в інтернеті. Незабаром до сміливців мала би приєднатися Тайвань, де ігри футбольного дивізіону повинні стартувати найближчої неділі.
Після певної паузи заговорили про футбол і в Європі. Чехія і Австрія поступово розпочинають знімати карантинні обмеження і можуть стати першими країнами, де відновлять футбольні чемпіонати. У Чехії футболісти повинні повернутися до тренувань з 20-го квітня, а сезон може відновитися 8-го червня. "Якщо все буде добре, то, думаю, цілком ймовірно продовжити сезон, але без уболівальників на трибунах", – сказав міністр охорони здоров'я Чехії Адам Войтех.
В Австрії сезон і зовсім готові відновити в травні. Гравці розпочнуть тренування з наступного тижня, а чемпіонат може продовжитися в 20-их числах травня. При цьому від футбольних клубів вимагатимуть проводити всім футболістам тести на коронавірус за 48 годин до початків матчів.
Окрім футбольної ліги, Тайвань повертає турніри з бейсболу. Такі самі плани і в Китайської професійної ліги бейсболу. Деякі матчі там уже провели – без уболівальників, проте з трансляціями. Один із клубів масово заповнив трибуни манекенами та роботами-барабанщиками для відповідного ефекту.
Кінні перегони також вдалося продовжити у низці країн світу, хоча теж за зачиненими дверима. Це стосується Австралії, Гонконгу, Японії, Швеції та деяких інших країн. Словом коронавірус не повністю "вбив" спорт, але ці потуги деяких країн і спортивних організацій "вип’ячувати" себе на тлі переважної більшості планети зазвичай виглядають більше карикатурними, ніж справжніми. Зрозуміло, що спорт уже не буде таким, як раніше...
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Футбол