Хто хоче, щоб в Україні виступав футболіст збірної "ЛНР"

Ситуація з першоліговим "Авангардом", який заявив футболіста Олександра Ясковича з "ЛНР" та схвальними коментарями чиновників ФФУ і ПФЛ могла вийти за рамки

Хто хоче, щоб в Україні виступав футболі…

Вчора відбулася дуже важлива подія для всього нашого футболу. Професіональна футбольна ліга України дозволила краматорському "Авангарду" заявити футболіста, який грав за збірну "ЛНР" і підтримував ідеї "Новоросії", 25-річного Олександра Ясковича. Причому зробили це, м'яко кажучи, хитро.

Незадовго до цього, так би мовити для затравки, ПФЛ опублікувала інтерв'ю з Ясковичем, де головним меседжем було "грав у "ЛНР" і за збірну "ЛНР", щоб підтримувати форму", а тепер, мовляв, зрозумів помилку, каюся. Після цього ЗМІ побачили у заявці "Авангарда" ось цього хлопчину (крайній зправа у формі "ЛНР").

Хто хоче, щоб в Україні виступав футболіст збірної "ЛНР" - фото 1

Якби не побачили, все спустили б на гальмах і Яскович вже у цю суботу зіграв би в Києві проти "Оболоні-Бровар". 

Depo.Сектор приділив особливу увагу даному питанню і підняв хвилю, поговоривши з віце-президентом ФФУ Ігорем Кочетовим і президентом ПФЛ Сергієм Макаровим. Обом чиновникам у розмові ми дали зрозуміти, що в цілому така ідея може призвести до негативних наслідків. Дивно, але ці люди підтримували виступи Ясковича у чемпіонаті України і немов в один голос казали, що треба вибачити, він змінився, його перевіряло СБУ і футболіст не воював. 

Щоправда, після того, як у ситуацію втрутилися ще й ультрас, які дали нам коментарі, а також почали "розганяти" тему в соцмережах, то ПФЛ дала задній хід. Гравцю наразі не можна виступати у чемпіонаті, а його справу розгляне Комітет з етики і чесної гри ФФУ, який очолює той самий Кочетов. Рік тому Ясковичу вже забороняли грати. Можливо, так станеться і зараз. Швидше за все, Кочетов перший зрозумів резонанс цієї справи, тому і звернувся у ПФЛ.

З цієї історії потрібно зробити висновки і дати кілька порад чиновникам з ФФУ і ПФЛ.

По-перше, жоден футболіст, який так чи інакше грав у "ЛНР" чи "ДНР", підтримував "Антимайдан", бігав з прапором "Новоросії", не може грати в Україні скільки б ви не казали, що він змінився. Футболіст може не воювати, але гра у футбол за збірну "ЛНР" - це пряма підтримка тероризму.

По-друге, потрібно розуміти, що могло статися щось погане. Так буває, коли низи вважають правильним одне рішення, а верхи - інше, яке є дуже болісним. Після цього не тільки вибігання на поле може статися під час матчу за участю Ясковича. Ну, ви розумієте, ми не закликаємо, а лише кажемо про настрої у рядах фанатів, яких ви, чиновники, не контролюєте.

По-третє, ФФУ має зрозуміти, що журналісти та фанати не будуть спускати на гальмах і всіляко відстежуватимуть дані ситуації. У чемпіонаті України не має бути жодного футболіста з "ЛНР" та "ДНР", які там грали, а потім, коли стало зрозуміло, що у "псевдореспубліках" немає майбутнього, вирішили поїхати в Україну, яку не підтримували і всіляко виступали проти неї.  Схожа позиція має буи і до тих, хто грає в Криму. Але ситуацію ускладнює лише один момент: чемпіонат Криму проходить нібито під егідою УЄФА. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook